У Вінницькому пансіонаті встановили ліфт, який дозволяє перевозити лежачих хворих

У Вінницькому пансіонаті встановили ліфт, який дозволяє перевозити лежачих хворих

У Вінницькому пансіонаті встановили ліфт, який дозволяє перевозити лежачих хворих
Працівниця Вінницького обласного пансіонату для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку перевозить мешканку пансіонату у новому ліфті. Фото: Суспільне Вінниця

У Вінницькому обласному пансіонаті для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку ввели в експлуатацію лікарняний ліфт. Він дозволяє перевозити лежачих хворих, а його вантажопідйомність — 1270 кг.

Про це розповіла Суспільному в.о. директора пансіонату Катерина Якимчук.

"Можемо пересувати людей між поверхами, на двір, в укриття. Вони не можуть бути в сидячому положенні, лише в сидячому. Таких людей ми також можемо пересувати і на свіже повітря, в укриття", — розповіла Катерина Якимчук.

Лікарняний ліфт
Фото: Суспільне Вінниця

За словами Якимчук, приміщення пансіонату побудоване 1980 року. Шахти під два ліфти, які б дозволяли перевозити пацієнтів на кріслах колісних були передбачені, але вони не були діючими. Запустити лікарняних ліфт вдалося завдяки міжнародній організації з міграції за фінансової підтримки уряду Данії. На реалізацію проєкту витратили понад 2 мільйони гривень.

"Була вимога, щоб був доступний ліфт, який би перевозив людей на інвалідних візках, на каталках. Якщо виключена електроенергія — ліфт не зупиняється, в нього є запас електроенергії, люди не будуть закриті в ліфті, а довезуть до найближчого поверху", — пояснила керівниця вінницького офісу організації Тетяна Неприцька.

Лікарняний ліфт
Фото: Суспільне Вінниця

73-річна Валентина Єршова в закладі проживає 1,5 року. До Вінниці евакуаційним потягом прибула з Донеччини. Має захворювання ніг, пересувається за допомогою ходунків. Тепер, каже, зможе частіше гуляти на вулиці.

"Можна їздити на перший поверх і виходити на вулицю гуляти. І в укриття", — розповіла мешканка пансіонату.

Всього ж у пансіонаті перебуває 200 мешканців. З них 80 — переселенці, 155 — особи з інвалідністю.

На початок