На Вінниччині працюють понад 10 тисяч медсестер

На Вінниччині працюють понад 10 тисяч медсестер

На Вінниччині когорта медичних сестер нараховує понад 10 тисяч працівників. Про це Суспільному розповіла заступниця директорки обласного департаменту охорони здоров’я та реабілітації Тетяна Бондаренко.

До Міжнародного дня медичної сестри, який відзначають сьогодні, 12 травня, Суспільне поспілкувалося з медичними працівниками вінницьких лікарень.

Серед них — медбрат Володимир Коньшин, який переселився у Вінницю з окупованої Херсонщини й уже 4 місяці працює в обласній дитячій клінічній лікарні.

За його словами, професію обрав свідомо ще під час практики, коли навчався в Херсонському базовому медичному коледжі.

"Вже 4 місяці працюю в Вінницькій обласній дитячій лікарні. Тут дуже професійний колектив. Медбратом насправді працювати не дуже складно. Медбрат не приймає серйозних рішень — все за призначенням лікаря. Але від медбрата теж дуже багато чого залежить, бо лікар лише призначає, а медсестри, медбрати це виконують. Вони є тим механізмом, який це все рухає", — зазначає Володимир Коньшин.

Спеціалізацій у медичних сестер чимало: від асистентів фізичного терапевта — до акушерок. Про це каже старша медична сестра відділення інтенсивної терапії новонароджених Ірина Христюк. Її завдання — виходжувати передчасно народжених дітей.

"У нас найважчі дітки з критично низькою масою тіла – 500-600 грам, які обов’язково потребують дихальної підтримки. Всі крапельниці, лікування, все проводять медичні сестри. На початку, в перші дні, коли дитинка у вкрай важких станах, вони переодягають діток, годують. Медичне лікування й всі маніпуляції також проводять медичні сестри", — розповіла Ірина Христюк.

"Моя донечка, Софійка — поспішайка, народилася з вагою 1 380 грамів. Стан важкий, але стабільний, в нашому випадку — це добре. Для мене вони зараз, як янголи-охоронці. Жінці важко впоратись і морально, і фізично. Я б не впоралась. Коли не зайду, постійно біля неї хтось є, постій но під наглядом. Завжди розкажуть, в якому вона стані. Це дуже важливо для мене", — розповіла породілля Вікторія Палазенюк.

Перш ніж малюки поїдуть додому, на них чекає тривалий процес лікування, аби вони зміцніли, навчились самостійно дихати, ковтати та почали набирати вагу. Кожні кількасот грамів у їхній вазі — це кропітка і тривала праця, зокрема й медичних сестер.

Медична сестра оглядає пацієнта одного з вінницьких медзакладів
Медична сестра оглядає пацієнта одного з вінницьких медзакладів. Суспільне Вінниця

Допомагає робити перші кроки, підтримувати пацієнтів асистент фізичного терапевта — Максим Сінгаєвський.

“Ми повертаємо пацієнтів до звичайного образу життя, до повсякденного", — зазначає Максим Сінгаєвський.

Наразі, за словами заступниці директорки обласного департаменту охорони здоров’я та реабілітації Тетяни Бондаренко, медсестер у лікарнях Вінниччини в рази менше від потреби. Їхні посади вакантні практично в кожному медичному закладі.

Підписуйтеся на новини Суспільне Вінниця у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок