Рейдерське захоплення агропідприємства на Черкащині: оголосили підозру пʼятьом учасникам

Рейдерське захоплення агропідприємства на Черкащині: оголосили підозру пʼятьом учасникам

Рейдерське захоплення агропідприємства на Черкащині: оголосили підозру пʼятьом учасникам
Фото: Головне управління поліції Черкащини

У справі про рейдерське захоплення агропідприємства на Черкащині оголосили підозру п’ятьом учасникам. Йдеться про підроблення документів та спроба захопити товариство з обмеженою відповідальністю "Красногірський олійний завод".

Правоохоронці зʼясували, що схему організував 62-річний черкащанин, розповіла Суспільному речниця Головного управління поліції Черкащини Зоя Вовк.

"П’ятьом членам злочинної організації, які здійснили захоплення сільськогосподарського підприємства на Черкащині інкриміновано протидію законній господарській діяльності, протиправне заволодіння майном підприємства, створення та участь у злочинній організації,  зловживання повноваженнями осіб, які надають публічні послуги. Йдеться про ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 206, ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 206-2, ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 28, ч. 2 ст. 15 ч. 3 ст. 206-2, ч.ч. 1, 2 ст. 255, ч. 4 ст. 27, ч. 3 ст. 365-2 КК України", — пояснила речниця обласної прокуратури Богдана Кулик.

За даними слідства, 62-річний житель Черкащини організував злочинну спільноту та залучив до неї чотирьох спільників.

"Щоб реалізувати схему рейдерського захоплення приватного підприємства організатор розподілив між усіма функції. Члени угруповання розробили план та фіктивні документи й після таких маніпуляцій заволоділи майновими правами підприємства та частками його засновників", — додала Зоя Вовк.

Як розповіла речниця Черкаської обласної прокуратури Богдана Кулик, наразі підприємство, вартістю понад 160 мільйонів гривень повернули його законному власнику

Слідство триває.

Що відомо про рейдерське захоплення підприємства на Черкащині

  • У березні на Черкащині мала місце спроба рейдерського захоплення одного із підприємств. Як повідомив Суспільному керівник Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табурець, йдеться про ТОВ "Красногірський олійний завод". 17 березня поліція отримала виклик про те, що невідомі озброєні люди зачинили працівників підприємства в адміністративній будівлі. "Нині встановлено, що людей було 12, були без зброї. Був проведений поверхневий огляд людей, оглянули автомобілі. Зброї виявлено не було. Також не було зафіксовано порушень громадського порядку. Люди, які прибули, пред’явили документи про те, що призначений новий керівник підприємства та новий власник. У спілкуванні з працівниками підприємства було встановлено, що вони заперечують те, що будь-хто змінював керівника та власника, печатка знаходиться на підприємстві. Усі виробничі процеси відбуваються. Зборів аукціонерів з приводу зміни власника не відбувалось, у зв’язку з цим було зареєстровано кримінальне провадження за фактом підроблення документів", — додав керівник поліції області В'ячеслав Гурін.
  • В агропідприємстві ТОВ "Красногірське" про ситуацію розповіли так: "Ще вчора ми працювали у звичному режимі, доїли корів, орали поля, готували коротеньке відео про насосну станцію на нашій фермі. І сьогодні мали показати, як вона працює і поділитись з нашими друзями яка з неї користь. Та вже зранку сьогодні 17.03 на наші підприємства приїхали рейдери із величезним бажанням заволодіти майном та правами на володіння нашими підприємствами. Як виявилось, всього за одну ніч можна багато разів зробити перереєстрацію, змінити власників, а також призначити директора. І уже зранку бути з озброєною охороною на новому робочому місці".
  • Як розповів в. о. керівника Черкаської обласної прокуратури Остап Сидор, за фактом події зареєстрували кримінальне провадження: "Оскільки працівники підприємства стверджували, що жодних дій щодо зміни керівництва, власника не вчинялося. Після реєстрації кримінального провадження з метою збереження майна було подано клопотання до суду про заборону вчиняти реєстраційні дії та розпоряджатися активами підприємства. Суд це клопотання задовольнив і виніс відповідну ухвалу", — деталізував Остап Сидор.
  • Слідчі відкрили кримінальне провадження та повідомили про підозри двом киянам, які, шляхом підроблення документів, заволоділи майновими правами товариства з обмеженою відповідальністю.

Надсилайте новини про події з життя на Черкащині

Читайте нас у Telegram

Дивіться нас на YouTube

На початок