На Кіровоградщині четверту добу шукають дитину. Його з другом бачили на кризі

На Кіровоградщині четверту добу шукають дитину. Його з другом бачили на кризі

Ексклюзивно

Жителька села Олександрівка Петрівської громади Олександрійського району Кіровоградської області четвертий день шукає свого 10-річного онука. Його з другом бачили на кризі. Нині рятувальники обстежують річку. Тіло іншої дитини — 8-річного хлопця — дістали звідти у неділю, 21 січня.

У суботу, 20 січня, до 10-річного Давида прийшов його 8-річний товариш Дамир. Хлопці взяли санчата й пішли кататися, розповіла Суспільному бабуся Давида Інна Стець. Зниклих дітей за кілька годин почала шукати, біля річки знайшла лише санчата й куртку Дамира.

"Вони гуляли вдома. Я вправлялася по господарству, потім побачила, що їх немає. Зайшла у двір – немає. Побачила – слід з двору і дві ніжки, вони привели мене до річки, дивлюся, а тут санчата стоять і куртка. І все. Бігала, шукала, кричала, вже прийшла бабуся того хлопчика і викликала рятувальників".

Староста села Сергій Дяченко розповів, що тіло Дамира водолази дістали з води 21 січня. Вчора, 23 січня, його поховали.

Сказав, що допомагають шукати дитину поліцейські та жителі села.

"Ми обійшли всі пусті будинки, оглянули. Оглянули місцевість, яка прилягає до річки, лісосмугу — немає".

За словами старости, Давида виховувала бабуся, батько — за кордоном, а мати участі у вихованні дитини не брала.

"Ми приходили з фахівцем із соціальної роботи, з’ясовували перебування, проживання дитини у бабусі, так само ми були й у сім’ї Дамира. Мама в нього — самотня жінка, покидала дітей сама, і бабуся їх виховувала".

Сказав, що за залучення до пошуків водолазів заплатять з місцевого бюджету.

"Питання не стоїть у грошах, головне — знайти дитину. Думаємо, його піднесло під край криги, де водолази не можуть знайти".

Повідомлення про те, що на річці бачили двох дітей, а потім вони зникли, отримали від жительки села, сказала речниця служби з надзвичайних ситуацій в області Оксана Мачак.

"Безпечним для людини вважається лід синюватого або зеленуватого кольору, товщина якого перевищує сім сантиметрів. Якщо це декілька людей або група людей, то товщина льоду має перевищувати 15 сантиметрів. Якщо це катання на ковзанах — понад 25 сантиметрів. Та рятувальники не радять піддаватися таким зимовим розвагам".

За словами речниці поліції області Віталіни Бевзенко, справу розслідують за статтею 115 Кримінального кодексу України "Умисне вбивство" з приміткою "безвісти відсутній". Сказала, що кваліфікацію можуть змінити, залежно від результатів розшуку зниклої дитини.

За словами старости, пошуки не припинять, поки не знайдуть дитину.

На початок