У Запоріжжі виявили перший випадок коронавірусу “Дженні”

У Запоріжжі виявили перший випадок коронавірусу “Дженні”

Коронавіс Дженні
Ілюстративне. Фото: Pixabay

У Запоріжжі зафіксований перший випадок нового штаму коронавірусу, який називають "Дженні". Його виявили у 32-річного місцевого жителя.

Про це розповів Суспільному заступник директора Запорізького обласного центру контролю та профілактики хвороб Олександр Мащак.

За його словами, новий штам "Дженні" — це одна з мутацій "Омікрону". Його симптомами є головний біль, закладеність носа, кашель та біль у грудній клітині:

У Запоріжжі виявили перший випадок коронавірусу “Дженні”
Олександр Мащак, заступник директора обласного центру контролю та профілактики хвороб. Фото: Суспільне Запоріжжя
"Штам "Дженні" не має хвильових епідемій, і ми не будемо мати тих ситуацій, які мали впродовж 21-22-го року. Це більш, так скажемо, м’яка, лайт версія коронавірусної хвороби".

Рівень захворюваності в області наразі на 68% нижче епідеміологічного порогу. Але вірус залишається небезпечним для населення. Найдієвішим способом захисту від хвороби є вакцинація, зазначив Олександр Мащак:

"З початку епідемічного сезону вже 16 людей в нас загинули від коронавірусної хвороби. Це люди переважно похилого віку, які мали хронічні захворювання. Жоден з них не був вакцинований. Наразі у Запорізькій області функціонує 36 пунктів вакцинації, які забезпечені всією необхідною кількістю вакцин проти коронавірусної хвороби".

Підписуйтеся на новини Суспільне Запоріжжя в Telegram та у Viber

На початок