Через що на Хмельниччині почастішали пожежі в приватних будинках

Через що на Хмельниччині почастішали пожежі в приватних будинках

73 пожежі виникло у житловому секторі Хмельниччини з початку 2024 року. На пожежах загинуло шість людей, усі вони з Хмельницького району.

Про це Суспільне Хмельницький розповів начальник відділу з запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС області Дмитро Урунов.

За його словами, сьогодні, 24 січня, рятувальники провели роз’яснювальну роботу з експлуатації пічного опалення у селі Моломолинці Хмельницького району. Місцева жителька Галина каже: горючими рідинами грубку не розпалює.

"Бензином боюся палити, а дизелю в мене немає. Саджу трусили в жовтні, а в листопаді вже почали пропалювати. Я палю так: коли грубка вже тепліє, то більше дров не кидаю. Вона сама нагрівається", — сказала Галина.

Пічне опалення в будинку Галини не відповідає правилам пожежної безпеки, говорить Дмитро Урунов: "В цьому випадку ми побачили тріщини — це може спричинити пожежу, купа горючих матеріалів, які стоять впритул топкового отвору".

Через що на Хмельниччині почастішали пожежі в приватних будинках
Одне з порушень, які виявили рятувальники, ліжко поруч з пічкою, 24 січня 2024, Хмельниччина. Фото: Суспільне Хмельницький

Дрова біля відкритого вогню поклала аби ті підсохли, виправдовується мати трьох дітей Юлія Оргизько: "Я за ним наглядаю, тому підпихаю так близько, щоб сохли. Вони так швидше горять. У мене троє дітей, за ними так само постійний контроль, самих не залишаю",

В Юлії також зафіксували порушення, розповідає заступник начальника відділу з запобігання надзвичайним ситуаціям управління ДСНС області Сергій Сурник: "Горючі матеріали, складені при топковому отворі — це не допустимо. Коли іскри потрапляють на горючі матеріали одразу спалахує пожежа. І так само легкозаймисті речовини, матеріали під дровами".

Через що на Хмельниччині почастішали пожежі в приватних будинках
Одне з порушень експлуатації пічного опалення — дрова поблизу пічки, 24 січня 2024, Хмельниччина. Фото: Суспільне Хмельницький

З початку року в області у приватних будинках зафіксовано 73 пожежі, проти 61 за аналогічний період минулого року, каже Дмитро Урунов. Рятувальник назвав основні причини загорянь: "Необережне поводження з вогнем, порушення правил експлуатації, облаштування пічного опалення та порушення правил пожежної безпеки під час експлуатації електричних приладів".

За словами Дмитра Урунова, цьогоріч на пожежах загинуло шість людей. За минулий рік, розповідає, у житловому секторі було 393 пожежі й 45 загиблих.

Слідкуйте за новинами Суспільне Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube, Instagram, Facebook та Threads.

На початок