Можна побачити в доповненій реальності: у Києві оцифрували відомості про Десятинну церкву

Можна побачити в доповненій реальності: у Києві оцифрували відомості про Десятинну церкву

У Києві оцифрували дані про Десятинну церкву, її образ тепер є в доповненій реальності
Фундамент Десятинної церкви в Києві. Фото: Posterrr

У Києві біля Національного музею історії України на вул. Володимирській з'явився інформаційний стенд, завдяки якому можна побачити в доповненій реальності давньоруську пам'ятку — Десятинну церкву та ознайомитись з її історією.

Про це йдеться у дописі Міністерства культури та інформаційної політики у Facebook.

Ініціатор проєкту — засновник організації "єМузей" Дмитро Матяш. Ця спільнота займається оцифруванням музейних цінностей і культурного надбання.

Для того, щоб побачити церкву в доповненій реальності, достатньо відсканувати QR-код на інформаційному стенді з допомогою смартфона. Також можна знайти посилання на аудіогід, в якому розповідають про історію першої кам'яної церкви Київської Русі.

Крім того, розробники створили 3D-копії трьох хрестів, що були знайдені під час археологічних розкопок на місці Десятинної церкви. Зараз ці артефакти зберігаються в Національному музеї історії України.

Довідково: Церква Богородиці Десятинна — найдавніший кам'яний храм Києва й усієї Русі. Споруджена 996 року великим князем Київським Володимиром Святославичем, вона символізувала перемогу християнства у країні. У "Повісті минулих літ" храм названо церквою Святої Богородиці. Свою другу назву — Десятинна релігійна споруда одержала тому, що на її будівництво та щорічне утримання князь Володимир віддавав десяту частину власних прибутків.

Раніше команда організації "єМузей" оцифрувала картини народної художниці Марії Примаченко і створили з них мультимедійне шоу. Його можна побачити в Національному музеї декоративного мистецтва до 11 лютого.

На початок