Обвинуваченого у держзраді Руслана Коцабу можуть оголосити у міжнародний розшук

Обвинуваченого у держзраді Руслана Коцабу можуть оголосити у міжнародний розшук

Обвинуваченого у держзраді Руслана Коцабу можуть оголосити у міжнародний розшук
Фото: Руслан Коцаба

Обвинуваченого у держзраді Руслана Коцабу можуть оголосити у міжнародний розшук. Усе — через те, що на засідання, що мало відбутися 23 січня у Коломийському міськрайонному суді, не з’явилися ні Коцаба, ні його адвокатка Світлана Новицька, повідомляє із зали суду кореспондентка Суспільного.

Суд у справі обвинуваченого у держзраді Руслана Коцаби
Засідання суду в справі обвинуваченого у держзраді Руслана Коцаби, 23 січня 2024 року, Коломийський міськрайонний суд, Івано-Франківщина. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

На відсутність на судовому засіданні Руслана Коцаби та його адвокатки суддя Олександр Калинюк відреагував так: "Якщо обвинувачений і надалі не братиме участь у судових засіданнях в онлайн-режимі, а суд відмовив, нагадаю, у задоволенні клопотання прокурора у листопаді минулого року про оголошення у розшук, тому що обвинувачений брав участь, і нам відоме його місце перебування. Якщо обставини зміняться, то, звичайно, що суд буде розглядати це питання з урахуванням цих змінених обставин".

Наступне судове засідання у справі Коцаби відбудеться 19 лютого.

Що відомо про обвинуваченого у держзраді Руслана Коцабу

Коцаба — проросійський пропагандист, який закликав українців бойкотувати мобілізацію. У лютому 2015 його звинуватили у державній зраді та перешкоджанні діяльності ЗСУ. У травні 2016 року Івано-Франківський міський суд виніс обвинувальний вирок Коцабі — три з половиною роки позбавлення волі за перешкоджання діяльності Збройних сил України.

Коцаба оскаржив вирок в Апеляційному суді Івано-Франківської області. Суд його повністю виправдав та визнав його невинним.

Прокуратура оскаржила рішення апеляційного суду, і з квітня 2019 року справу Коцаби про державну зраду розглядають у Коломийському міськрайонному суді.

Коцаба виїхав з України під час повномасштабного вторгнення РФ. Він і його адвокати під час онлайн-засідань у суді розповідають різні версії, як пропагандисту вдалося перетнути кордон.

22 лютого 2023 року адвокатка обвинуваченого Світлана Новицька під час судового засідання у Коломийському міськрайонному суді повідомила, що Руслан Коцаба виїхав з України у США зі статусом політичного біженця.

9 березня суддя Олександр Калинюк сказав, що обвинувачений у державній зраді Руслан Коцаба виїхав у Сполучені Штати Америки за програмою "Єднання заради України", яку для допомоги українським біженцям запровадив президент Джо Байден.

9 листопада Коцаба розповів, що виїхав за межі України 24 серпня 2022 року, супроводжуючи свою матір. Однак у той же день вона повернулася до України з Польщі, а обвинувачений у держзраді залишився за кордоном і зараз перебуває у Сполучених Штатах Америки.

У Держприкордонслужбі відмовилися повідомити, яким чином і коли Коцаба перетнув державний кордон, посилаючись на те, що це — інформація з обмеженим доступом.

31 серпня 2023 року прокуратура подала клопотання про оголошення обвинуваченого у державній зраді Руслана Коцаби у міжнародний розшук і тримання його під вартою, однак суд відхилив його.

Коцаба зі США продовжує дискредитувати політичне керівництво держави й ЗСУ, а також закликає українців не йти воювати.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок