"Навчання сапера — це дуже довга праця": історія нацгвардійця-сапера Олега

"Навчання сапера — це дуже довга праця": історія нацгвардійця-сапера Олега

Нацгвардієць-сапер старший сержант Олег з початку повномасштабного вторгнення розміновував українські території від російських мін на кордоні Донецької та Луганської областей.

Нацгвардієць Олег ховає обличчя. Розповідає: понад 20 років жив та працював в Іспанії. На початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну повернувся на Батьківщину. Тоді ж долучився до лав Національної гвардії в Закарпатській області. Оскільки ще під час військової строкової служби отримав спеціальність сапера, то почав розміновувати українські території від російських мін.

"Робота сапера складна. Не можна виділити щось одне. Складно все. Треба просто звикнути до цього. На передовій не буває однакових виходів. Все залежить від ситуації: буває і на животі повземо, і перебіжками, по складній місцевості пробираємось. Міни, звісно, на собі тягнемо. Виконуємо завдання і швиденько повертаємось", — розповідає Олег.

За словами Олега, вперше розміновував українську територію від російських мін на кордоні Донецької та Луганської областей. Тоді разом зі своєю групою потрапив під ворожий обстріл.

"Ми проводили розвідку й були, напевно, помічені противником. Тоді по нас відпрацювали «Гради». Ми відступили назад. Почуття не передати. Щоб робити проходи сапери працюють і за нулем. Звісно що страшно, але потрібно виконувати цю роботу. Щоб не було страшно тим, хто йде за нами в атаку. Треба просто переборювати цей страх, не панікувати, а просто йти вперед і виконувати свою роботу", — згадує сапер.

Олег також навчає закарпатських нацгвардійців інженерно-саперної справи. Каже: процес навчання сапера взагалі довгий.

"Що важливо в цьому? Я думаю, що безпосередню важливість дає практика і навчання. Навчання сапера – це дуже довга праця. Щоб навчити, то зараз це все робить у пришвидшеному режимі. Люди мають навчати удвічі швидше, ніж це було до війни. Моя мета на цій війні – це просто захист Батьківщини від агресії", — зауважує нацгвардієць.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads

На початок