Пройшов 10 кілометрів. Ветеран війни з Кіровоградщини виpушив у піший маpафон на протезі

Пройшов 10 кілометрів. Ветеран війни з Кіровоградщини виpушив у піший маpафон на протезі

На Кіpовогpадщині ветеран війни Володимир Букша, який втpатив ногу, виpушив у маpафон на милицях і протезі. Так він вирішив зібрати гроші, щоб допомогти своїм побратимам на фронті. Військовий з села Злинка Новоукраїнського району. За перший день пройшов 10 кілометрів. Суспільне розповість для кого саме збирає гроші та на які потреби.

Володимиру Букші – 30 років. У День Соборності України він вирушив у піший марафон – на милицях і протезі – з села Злинка, де живе.

“Збираю гроші для 37-го батальйону, у якому я раніше служив. Є потреба у запчастинах для автомобіля. Підвозили на машині боєприпаси, тому є багато поломок. Запчастини нині дуже дорогі і я вирішив допомогти своїм побратимам".
Ветеран війни з Кіровоградщини виpушив у піший маpафон на милицях і протезі
За день ветеран пройшов 10 кілометрів. Фото: Суспільне Кропивницький

Рік тому біля міста Гуляйполе Запорізької області отримав поранення і втратив ногу. Зі слів чоловіка, разом з побратимами підірвалися на машині. Двоє з них загинули на місці.

“Було важко, бо я довго не міг з цим змиритись, тому що багато втратив. У мене була поранена ще права нога, хотіли відрізати. Але завдяки хорошим лікарям її вдалося врятувати. Було важко, поки я змирився з цим, але треба жити. В мене двоє маленьких дітей, яких треба ставити на ноги”.

Після лікування хотів продовжити службу та йому відмовили.

Біля школи ветерана зустріли вчителі та школярі.
Біля школи ветерана зустріли вчителі та школярі. Фото: Суспільне Кропивницький

Дорогою чоловіка супроводжувала дружина Наталія Ковальова. Вона його підтримує.

“Я трішки хвилююсь, бо в нього проблеми з тиском. Але він хотів це зробити ще дуже давно, проте не було змоги через стан здоров'я".
Наталія Ковальова – дружина ветерана.
Праворуч на фото Наталія Ковальова – дружина ветерана. Фото: Суспільне Кропивницький

Підтримують військового й односельці. Чоловік Олени Корнілової Максим Хандусенко загинув у листопаді 2022-го. Він також служив у 37 батальйоні.

"Підтримую 37 батальйон, тому що там є побратими мого чоловіка. Я військова волонтерка, шість років від’їздила по позиціях".

Біля школи ветерана зустріли вчителі та школярі. На пам'ять зробили спільну фотографію.

За день Володимир пройшов 10 кілометрів та зібрав 67 тисяч гривень. Марафон планує продовжувати і подолати відстань 60 кілометрів від села до Кропивницького.

На початок