Віталія Грицак з Тернопільщини авторською колядкою зібрала 300 тисяч гривень для ЗСУ

Віталія Грицак з Тернопільщини авторською колядкою зібрала 300 тисяч гривень для ЗСУ

Музикантка з Тернопільщини Віталія Грицак написала авторську колядку і завдяки їй зібрала 300 тисячі гривень для ЗСУ. За ці кошти придбала 12 FPV-дронів та далекомір, які передала на фронт.

Авторська колядка має назву "Зірка яскрава в небі тривожному", — каже музикантка.

Віталія Грицак
Віталія Грицак. Фото: Віталія Грицак

Віталія Грицак каже, сума грошей, які вона наколядувала під час свят — рекордна для неї.

"На початку грудня я відкрила свою “монобанку” і назвала її "Колядую для ЗСУ". Подруга написала сценарій сучасного вертепу навколо моєї колядки, який купляли за донати. Потім я продавала ноти і фонограму колядки, щоб охочі могли її виконувати. Дехто просто донатив і так зібрали 300 тисяч гривень. Я була шокована. Це дуже багато і я рада, що змогла зібрати цю суму".

Вертеп, який виконав колядку Вітлаії Грицак
Вертеп, який виконав колядку Вітлаії Грицак. Фото: Віталія Грицак

Віталія каже, кошти, які залишилися, планує використати на потреби військових з її селища.

"У військових багато потреб, особливо потрібні FPV-дрони. Планую купити далекомір для мого хресного тата, який на фронті. Решту коштів витрачу відповідно до потреб бійців із мого селища. Думаю, якщо підрахувати, то з початку повномасштабного вторгнення я зібрала понад мільйон гривень. В мене все є у звітах у моїх соцмережах".

Влітку музикантка вперше їздила з "Культурним десантом" на передову. Співала для захисників у Запорізькій і Донецькій областях. Каже, під час цієї поїздки написала вірш, з якого виникла концепція поетичної збірки "(Не) мало б стати віршем". Цю збірку Віталія нещодавно видала.

"На останній сторінці фото, яке я зробила також на Донеччині. Тут військовий і на його руку тоді метелик сів. Це зворушливо, бо цього військового вже нема. Це був Василь Кухарський, він актор і військовослужбовець. Він був дуже світлою людиною".

Половина віршів у збірці дотичні до теми війни, каже авторка.

Віталія Грицак
Віталія Грицак. Суспільне Тернопіль

Один з віршів Віталії Грицак – про хлопчика і його лист до Миколая.

"Він не просив іграшки, книжки чи солодощі. Він просив броню тисячного рівня для ЗСУ і суперсили, щоб вони повернулися живими. Я з цього написала вірш".

Окрім поезій дівчина також пише персональні пісні, одна з них — про артилериста з Тернопільщини Андрія Бельзецького і його кохану Юлію Смолярську.

"Він написав мені, що перебуває на фронті, дівчина його чекає, підтримує. Вона їздила не одноразового до нього на фронт. Військовий розповів, що хоче якось її зігріти і освідчитися. І запитав, чи можу написати я пісню. Звичайно, я можу. Він мені текстом виклав свою історію, вона дуже зворушлива. Я написала пісню і він включив її під час на освідченні. Дівчина на його пропозицію сказала "Так".

Зараз Віталія продовжує писати нові пісні, навесні планує випустити альбом і далі підтримувати українських захисників.

Віталія Грицак
Віталія Грицак. Суспільне Тернопіль

"Хочу ще з’їздити з "Культурним десантом", тому що є запрошення вкотре поїхати на цю поїздку. Буду далі робити те, що робила. Буду долучатися, щоб допомагати військовим — це пріоритет", — розповіла музикантка.

На початок