NBC: Ізраїль не погодився на пропозицію ХАМАС про припинення вогню в обмін на заручників

NBC: Ізраїль не погодився на пропозицію ХАМАС про припинення вогню в обмін на заручників

ЗМІ
Беньямін Нетаньягу, Ізраїль, Хамас, війна на Близькому Сході
Ізраїльський політик і державний діяч, прем'єр-міністр Ізраїлю з 29 грудня 2022 року Беньямін Нетаньягу. Фото: Ronen Zvulun/Pool Photo via AP

Ізраїль не погоджується припинити бойові дії в Секторі Гази в обмін на звільнення заручників, утримуваних палестинським рухом ХАМАС.

Про це повідомив телеканал NBC з посиланням на дипломатичні джерела.

"Переговори про звільнення заручників у Газі залишаються в глухому куті через вимогу ХАМАСу про постійне припинення вогню", — наводить видання слова неназваного дипломата третьої сторони, яка бере участь у переговорах.

Представники США, Єгипту та Катару, як зазначає NBC, просувають угоду про звільнення близько 130 заручників, які утримуються в Газі. ХАМАС вимагає, щоб в обмін на це Ізраїль припинив бойові дії, вивів війська з Гази та звільнив велику кількість палестинських в'язнів. Як зазначає телеканал, ця угода передбачає звільнення заручників протягом 30 днів.

Раніше газета The Wall Street Journal повідомила, що США, Єгипет і Катар підштовхують Ізраїль і ХАМАС до нової угоди щодо звільнення заручників. Згідно з планом, спочатку ХАМАС відпустить усіх заручників з-поміж цивільних, а Ізраїль у відповідь звільнить кілька сотень палестинських ув'язнених, виведе свої сили з міст анклаву, забезпечить свободу пересування в секторі Газа та дозволить збільшити вдвічі обсяг постачання гуманітарної допомоги. Друга частина угоди передбачає звільнення ХАМАС ізраїльських жінок-військовослужбовців в обмін на палестинських ув'язнених. Третя частина плану має на увазі звільнення ізраїльських військових — в обмін на це Армія оборони Ізраїлю має вивести частину своїх сил із анклаву.

Вторгнення бойовиків руху ХАМАС в Ізраїль 7 жовтня 2023 року

Вранці 7 жовтня 2023 року бойовики руху ХАМАС вдерлися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію. Наступного дня уряд Ізраїлю запровадив воєнний стан в країні.

9 жовтня 2023 року Ізраїль заявив про відновлення контролю над усіма прикордонними містами та згодом анонсував "повну облогу" Сектора Гази. Прем'єр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 11 жовтня погодився сформувати уряд національної єдності з членами опозиції, включаючи колишніх генералів, щоб керувати країною через кабінет міністрів у воєнний час.

Того ж дня у Секторі Гази припинилося постачання електроенергії. Це сталося після того, як на єдиній електростанції закінчилося паливо. 12 жовтня міністр енергетики Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що анклав залишатиметься без світла, води та палива, поки не будуть звільнені заручники з Ізраїлю. Згодом в ООН заявили про гуманітарну катастрофу на території анклаву.

13 жовтня 2023 року Армія оборони Ізраїлю закликала цивільних мешканців міста Газа евакуюватися у південному напрямку "задля власної безпеки та захисту". 27 жовтня минулого року речник ЦАХАЛу контрадмірал Даніель Хагарі заявив, що ізраїльські сухопутні війська "розширюють свої наземні операції" та посилять повітряні удари у Секторі Гази.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 28 жовтня 2023 року повідомив про початок другого етапу війни проти ХАМАСу.

1 листопада 2023 року сухопутні сили Ізраїлю прорвали передову лінію оборони палестинського руху ХАМАС у північній частині Сектору Гази. Того ж дня вперше для евакуації іноземців відкрили контрольно-пропускний пункт "Рафах", що на кордоні з Єгиптом.

Міністр оборони Ізраїлю Йоав Галлант 13 листопада заявив, що бойовики угруповання ХАМАС втратили контроль над містом Газа. Через місяць стало відомо, що ЦАХАЛ зруйнував мережу тунелів ХАМАСу в Газі. 24 грудня 2023 року прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу оголосив, що ЦАХАЛ посилює бойові дії на території Сектору Гази.

Зранку 24 листопада між Ізраїлем і ХАМАСом розпочалося чотириденне перемир'я, яке супроводжувалося щоденним звільненням груп заручників.

Через війну між Ізраїлем та бойовиками ХАМАСу в Червоному морі єменські хусити, яких підтримують терористичні угруповання та Іран, почали обстрілювати судна. Вони заявили, що завдають ударів по кораблях Ізраїля та їх союзників. Після низки ракетних та дронових атак США спільно зі Сполученим Королівством завдали ударів по силах хуситів в Ємені.

На початок