У бойківській хаті, яку перевезли в заповідник "Тустань" на Львівщині, знайшли Декалог ОУН

У бойківській хаті, яку перевезли в заповідник "Тустань" на Львівщині, знайшли Декалог ОУН

Розбираючи стару бойківську хату з села Плав'я на Львівщині, щоб перевезти її на територію заповідника "Тустань", фахівці знайшли записку в таємному сховку. Через пів року завдяки зусиллям реставраторів її вдалося прочитати. Там був записаний Декалог ОУН.

Як повідомили на Facebook-сторінці заповідника "Тустань", записку часів українського визвольного руху середини ХХ століття знайшли складеною у декілька разів у таємному сховку в конструкціях даху. Спершу її не змогли розкрити та прочитати, адже папір розсипався в руках. Завдяки зусиллям реставраторів Наукової бібліотеки ЛНУ імені Івана Франка її вдалося розгорнути та законсервувати.

Записка, яку знайшли у сховку
Записка, яку знайшли у сховку. Фото: Facebook/Тустань

Інший бік записки
Інший бік записки. Фото: Facebook/Тустань

"Через півроку після знахідки ми знаємо її зміст! Це — Декалог ОУН з однієї сторони, а з іншої — прикмети характеру (в жіночому роді) – відважна, рішуча, чесна, витривала тощо. Текст написаний від руки олівцем і сьогодні ледь помітний. У розпал російсько-української війни такі знахідки мають особливе значення. Вони нагадують, що сьогоднішня війна є продовженням боротьби наших попередніх поколінь!" — йдеться у повідомленні.

Текст Декалогу ОУН
Текст Декалогу ОУН. Електронний архів Українського визвольного руху

Наразі більше відомостей про історію артефакту немає. Записку вивчатимуть науковці.

Як повідомляло Суспільне раніше, хату в Плав'ї збудував місцевий селянин Данило Мадиняк у 1926 році. У червні 2023 року будинок викупили у власників. Врятована хата із села Плав’я – один з останніх збережених зразків місцевої школи народного будівництва.

На початок