На Дніпропетровщині будують одну з найбільших за потужністю у Європі насосних станцій: що це дасть

На Дніпропетровщині будують одну з найбільших за потужністю у Європі насосних станцій: що це дасть

Насосна станція, Інгулець, Дніпропетровщина
Будівництво насосної станції. Фото Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Дніпропетровській області

На Дніпропетровщині будують одну з найбільших за потужністю у Європі насосних станцій магістрального водогону. Про це йдеться в повідомленні Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Дніпропетровській області.

Насосну станцію монтують на березі річки Інгулець. Її потужність становить 4,5 тисячі літрів в секунду. Технологічно станція забезпечить надійну роботу водозабору. Всі процеси тут автоматизовані, сказано в повідомленні.

На станції працюватиме сім насосів, зокрема два аварійні, які забезпечать водопостачання за будь-яких умов.

Наразі будівельники встановлюють насоси, тумби під запірну арматуру, бетонують стіни тощо. Працюють у три зміни – цілодобово.

Що відомо про проєкт

  • Над проєктом постачання води з Карачунівського водосховища на Дніпропетровщині почали працювати з перших днів після руйнування російською армією Каховської ГЕС.
  • Довжина магістрального водогону «Карачунівське водосховище – Кривий Ріг – Південне водосховище, Марганець – Нікополь – Томаківка» — 145 кілометрів. Уже протягли 94% трубопроводу.
  • Водогін дозволить повернути воду понад мільйону жителів.

Що відомо про ситуацію з водопостачанням на Дніпропетровщині

  • Після руйнування Каховської ГЕС влітку 2023 року на Нікопольщині водопостачання було припинене у Покрові, Марганці, частині Покровської громади, Томаківській та Мирівській громадах. Організовано підвезення води. У самому Нікополі водопостачання було з перебоями.
  • У Нікополі наприкінці червня відновили водопостачання для третини жителів. Вода подавалася з підвищеним вмістом хлору. ️Частково з централізованою послугою водопостачання вже й Червоногригорівська громада.
  • Триває робота і в інших громадах Нікопольського та Криворізького районів, які страждають від обміління Каховського моря. Зокрема, збудували магістральний водогін «Інгулець-«Південне».
  • З держбюджету України виділили 159,7 мільйона гривень для забезпечення жителів Дніпропетровщини питною водою.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок