Кандидати, відмови й суди: де, кого і як реєстрували виборчі комісії на Рівненщині

Кандидати, відмови й суди: де, кого і як реєстрували виборчі комісії на Рівненщині

Ексклюзивно
Кандидати, відмови й суди: де, кого і як реєстрували виборчі комісії на Рівненщині
Суспільне

Станом на обідню пору 28 вересня жодна з районних ТВК на Рівненщині не відмовила у реєстрації кандидатів в депутати. А от у 11-ти міських комісій прийняли 9 рішень про відмову у реєстрації на виборах політпартій та двом самовисуванцям.

У четвер, 24 вересня, закінчився термін подачі документів до тервиборчкомів кандидатів та партій, які бажають брати участь у місцевих виборах 25 жовтня. Кого вже зареєстрували, а кому й чому відмовили – Суспільне запитало кожну ТВК на Рівненщині.

Ситуація у чотирьох районних ТВК

Районна ТВК реєструє кандидатів у депутати відповідної районної ради, представників організацій партій, уповноважених осіб організацій партій — суб’єктів відповідного виборчого процесу, довірених осіб кандидатів у депутати, видає їм посвідчення.

Рівненська районна ТВК

У районній ТВК нікому поки не відмовляли у реєстрації. Вже зареєстрували 4 партії.

"Сьогодні на засіданні лишилось затвердити ще шість партій. Доперевіряємо до засідання документи ще кількох партій, щоб все було гаразд і на засіданні тоді маємо право голосувати", – зазначила голова ТВК Марина Пашко.

Вараська районна ТВК

У районній ТВК уже немає заяв на розгляді. Як повідомив голова ТВК Ігор Шимшель, комісія нікому не відмовила у реєстрації.

"Зареєстровано 9 політичних партій: "Слуга народу", "За Майбутнє", "Радикальна партія Олега Ляшка", "Європейська Солідарність", "Пропозиція", "Сила і Честь", ВО "Батьківщина", ВО "Свобода", Володимирецька районна організація "Українська народна партія". Всього зареєстровано 285 кандидатів у депутати. Також зареєструвалось 11 офіційних спостерігачів від "ОПОРИ", – сказав голова Вараської районної ТВК.

Дубенська районна ТВК

У Дубенській районній ТВК зареєстрували 9 політичних сил: "Європейська Солідарність", ВО "Свобода", "Народний Рух", ВО "Батьківщина", "За Майбутнє", "Сила і Честь", "Радикальна партія Олега Ляшка", "Слуга народу", "Пропозиція". На розгляді заяв уже немає, нікому у реєстрації не відмовляли.

Сарненська районна ТВК

У районній ТВК повідомили, що нікому не відмовляли у реєстрації. Зареєстрували 10 партій, загалом 337 кандидатів від них.

Ситуація з реєстрацію кандидатів у містах

Рівненська міська ТВК

У міській ТВК повідомили, що нікому у реєстрації поки офіційно не відмовляли. На міського голову зареєстрували 15 кандидатів, з них троє – самовисуванці. Тобто, 12 кандидатів від політичних партій: "За Майбутнє", "Батьківщина", "Успішна Україна", "Свобода", "Голос", "Слуга Народу", "Європейська Солідарність", "Національний Корпус", "Перемога Пальчевського", "Рівне Разом", "Сила і Честь", "Пропозиція".

Політичних партій зареєструвалось 14: "За Майбутнє", "Успішна Україна", "Батьківщина", "Радикальна партія Олега Ляшка", "Голос", "Свобода", "Народний Рух України", "Перемога Пальчевського", "Слуга Народу", "Опозиційний блок – За життя", "Громадський контроль", "Європейська Солідарність", " Сила і Честь", "Пропозиція"

"Завтра ( 29 вересня-ред.) будемо розглядати політичні парії: "Наш край", "Християнський демократичний союз", "Рівне Разом". І Пандрак Сергій Богданович – кандидат на міського голову від партії "Наш край", – сказала голова ТВК Ірина Глуха.

Здолбунівська міська ТВК

У Здолбунівській міській ТВК не надали вичерпної інформації про зареєстровані партії та кандидатів на міського голову. Комісія відмовила у реєстрації трьом партіям, ще одна заява – на розгляді.

"Реєстрація закінчена, ми ще проводимо засідання, розглядаємо документи. Після 29 вересня зможу сказати чітко по всім, кому відмовлено, кого схвалено. Було відмовлено: "Слуга народу" та "Наш край" – через недотримання гендерної квоти, а політична партія "Голос" через невиконання вимог до передвиборчої програми – невідповідності виборчої програми до Кодексу", – зазначила голова Здолбунівської міської ТВК Ірина Лук'янчук.

У цьому випадку варто додати, що по 16-й годині представники "Голосу" виграли суд щодо відмови у реєстрації їхніх представників. Тепер їх зобов'язані зареєструвати.

Острозька міська ТВК

Районна ТВК вже затвердила 9 кандидатів на міського голову. З заявами про реєстрацію до комісії звернулось 10 політичних сил, лише одну з них зареєстрували, заяви ще 9-ти мають розглянути до кінця дня, 28 вересня. Про які партії йдеться – у комісії не уточнили.

"Поки що не було відмов. Одну партію зареєстрували, 9 – на розгляді. Ми відкладаємо все на останній день, у зв'язку з тим, що можливо, було більше часу для перевірки документів, щоб не прийняти неправильне рішення", – пояснив голова ТВК Едуард Новак.

Радивилівська міська ТВК

У районній ТВК на голову міськради зареєстрували 4 кандидати і 9 політсил: "Європейська солідарність", "За Майбутнє", ВО "Батьківщина", ПП "Опозиційна платформа За життя", ПП "Слуга народу", ПП "Пропозиція", "Радикальна партія Олега Ляшка", ВО "Свобода", ПП "Сила і честь". Заяв на розгляді у комісії немає, вже готують документи, щоб проводити жеребкування. Нікому у реєстрації не відмовляли.

Сарненська міська ТВК

У міській ТВК зареєстрували 7 кандидатів на міського голову, один з них – самовисуванець, шестеро – від політсил. Зареєстрували також 9 політичних партій: ПП "Європейська солідарність", "Радикальна партія Олега Ляшка", "Слуга народу", "Опозиційна платформа За життя", "За майбутнє", ВО "Батьківщина", "Партія розвитку громад", ВО "Свобода", ПП "Сила і честь".

"Була відмова у реєстрації всіх кандидатів політичній партії "Пропозиція". Причина – порушення гендерної квоти в єдиному виборчому списку, тобто недотримання гендерної квоти в п'ятірках. Це єдина відмова", – повідомив голова Сарненської міської ТВК Олег Овсійчук.

За даними голови ТВК, політсила подала до суду, аби скасувати рішення комісії. Судове засідання відбудеться 29 вересня.

Костопільська міська ТВК

У міській ТВК зареєстрували 13 партій. З 10-ти кандидатів посаду голови зареєстрували 9-х. У міській ТВК відмовили у реєстрації одному самовисуванцю та двом партіям: "Батьківщина" та "Наш край". Останні не змогли подати кандидатів у всі округи, а лише у два.

"Складніше було по "Батьківщині". 13 кандидатів в депутати не вказали свої зобов'язання відносно мандатів, які мають або не мають, це одне. Друге – гендерна рівність недотримана. І третє – порушення вимог Виборчого Кодексу про повідомлення про проведення їхньої конференції", – пояснив голова ТВК Микола Кособуцький.

За інформацією Миколи Кособуцького, кандидат на міського голову, якому відмовили, в заяві вказав неправдиві дані. Зокрема, що не має корпоративних зобов'язань, а фактично має 22 % акцій в торговій марці "Родина".

У цьому випадку йдеться про голову райради Сергія Ткачука. Він у себе в Facebook назвав це рішення упередженим і зазначив, що "акції ТМ Родина", які я маю вже багато років, корпоративними правами не є".

Корецька міська ТВК

У міській ТВК усього зареєстрували 4 кандидати на голову: двоє – від партії, двоє – самовисуванці, а також зареєстрували кандидатів 11 політсил. Більше заяв на розгляді немає. У реєстрації відмовили "Аграрній партії".

"25 вересня було відмовлено "Аграрній партії", там невідповідність була Виборчому Кодексу. У них мало б бути рішення місцевої конференції, підтверджене печаткою вищого органу. А в них рішення було конференції обласної, воно не співпадало з тим, що мало б подаватись", – сказала голова районної ТВК Галина Сорока.

Вараська міська ТВК

У міській ТВК у реєстрації нікому не відмовляли. Зареєстрували 10 кандидатів на міського голову, з них троє– самовисуванці і 7 кандидатів від політичних сил. А також зареєстрували 12 політичних сил: "Сила і Честь", "Сила Людей", ВО "Батьківщина", ВО "Свобода", "Радикальна партія Олега Ляшка", "Слуга Народу", "Народних Рух України", "Українська Народна Партія", "За Майбутнє", "Європейська Солідарність", "Пропозиція", "Голос".

Березнівська міська ТВК

Тут зареєструвалось 11 кандидатів на міського голову та 11 політичних партій: "Європейська Солідарність", "Сила і Честь", "Слуга Народу", "Голос", "За Майбутнє", ВО "Батьківщина", ВО "Свобода", "Аграрна партія", "Національний корпус", "Пропозиція", "Радикальна партія Олега Ляшка".

Відмовили у реєстрації "Опозиційній платформі – За життя".

"Тому що повідомлення про проведення конференції було подано за три дні після проведення. Вони подали до суду, суд невідкладно розглядає, то, я думаю, що до середи буде. Адже в середу проводимо жеребкування. Вже на розгляді заяв немає", – повідомила голова ТВК Євгенія Волинець.

Дубенська міська ТВК

У міській ТВК зареєстрували 6 кандидатів на міського голову, одному кандидату-самовисуванцю відмовили, бо у нього не було електронного варіанту документів.

Також зареєстрували 12 подань від кандидатів політичних партій: "Народний Рух України", "Радикальна партія Олега Ляшка ", "За Майбутнє", "Удар", ВО "Свобода", ВО "Батьківщина", "Голос", "Слуга Народу", "Європейська Солідарність" ,"Наш Край", "Сила та Честь", "Пропозиція". На розгляді комісії заяв немає.

Дубровицька міська ТВК

У міській ТВК не відмовляли нікому. Зареєстрували 9 політичних сил: "Радикальна партія Олега Ляшка", "Свобода", "Слуга Народу", "Батьківщина", "ЄС", "ОПЗЖ", "Аграрна партія", "Сила і Честь", "За Майбутнє". На міського голову кандидатів висунули 4 політичні партії: "За Майбутнє", "Свобода", "ЄС", "Слуга Народу". Також зареєстрували одного самовисуванця.

Автори: Ольга Татаренко, Марія Коваль, Лілія Майорова

На початок