У Росії розпочали виробництво бюджетного аналога іранського дрона "шахед" — ISW

У Росії розпочали виробництво бюджетного аналога іранського дрона "шахед" — ISW

Шахед
Ударний дрон "шахед". Ілюстративне фото: Нікіта Галка/Суспільне

Російське конструкторське бюро "Стратім" запустило виробництво бюджетного аналога іранського ударного дрона "шахед" під назвою "Ястреб" з дальністю польоту 350 кілометрів.

Про це йдеться у звіті американського інституту вивчення війни (ISW).

У КБ "Стратім" заявили, що наразі тривають льотні випробування прототипу, і що планується розпочати випробування готового оновленого продукту в першій половині 2024 року. Там також зазначили, що російська армія буде використовувати БПЛА "Ястреб" як приманку для відволікання українських систем ППО. У ISW зазначили, що таку тактику, яку російські війська застосовували раніше в серії ударів по Україні.

У звіті інституту також повідомляється, що 18 січня міністр оборони РФ Сергій Шойгу відвідав у Московській області Державне машинобудівне конструкторське бюро "Радуга" (ДержМКБ "Радуга"), дочірнє підприємство Корпорації "Тактичне ракетне озброєння" (КТРВ). Раніше Шойгу дав підприємству завдання збільшити дальність польоту "невстановленої зброї" з 250 до понад 300 кілометрів. Гендиректор КТРВ Борис Обносов повідомив, що підприємство вже випробувало зброю з дальністю польоту 310 кілометрів. Обносов стверджував, що ДержМКБ "Радуга" здешевило виробництво цієї зброї та збільшило її бойову частину з 450 до 800 кілограмів.

Генеральний директор ДержМКБ "Радуга" Сергій Богатіков заявив, що підприємство подвоїло штат співробітників, закупило нове випробувальне обладнання та інструменти, розширило виробничі площі, а також встановило 12-годинні робочі зміни, що дозволило підприємству у цілодобовому режимі та збільшити обсяги виробництва. Богатіков стверджував, що деякі показники свідчать про те, що ДержМКБ "Радуга" з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну збільшило обсяг виробництва високоточної зброї у вісім разів.

Раніше генеральний директор АТ "Українська оборонна промисловість" Герман Сметанін в інтерв'ю "ЄП" інформував, що Україна розпочала серійне виробництво нового дрона-камікадзе.

На початок