Україна - у топ-3 медального заліку Кубку світу з веслування

Україна - у топ-3 медального заліку Кубку світу з веслування Planet Canoe

В української збірної вісім нагород.

Збірна України з веслування на байдарках та каное виграла вісім медалей на єдиному етапі Кубку світу, який проходив в угорському Сегеді.

В активі української команди 3 «золота», 2 «срібла» та 3 «бронзи» — з таким результатом синьо-жовта збірна опинилася на третьому місці медального заліку.

Україна - у топ-3 медального заліку Кубку світу з веслуванняФедерація каное України

Найбільший внесок у результат України внесла каноїстка Людмила Лузан. Спершу вона завоювала "золото" та "срібло" в особистих гонках, а в останній день додала "золото" у жіночій каное-двійці на 500 метрів. Лузан перемогла у цій дисципліні разом з Анастасією Четверіковою.

Хто виграв медалі для України на Кубку світу з веслування:

• Жінки. Каное-одиночка. 500 м - Людмила Лузан, "золото"
  • Жінки. Каное-двійка, 500 м - Людмила Лузан та Анастасія Четверікова, "золото"
  • Жінки. Байдарка-четвірка, 500 м - Марія Кічасова-Скорик, Людмила Кукліновська, Анастаія Тодорова, Марія Повх, "золото"
  • Жінки. Каное-одиночка. 200 м - Людмила Лузан, "срібло"
Людмила ЛузанФедерація каное України

Людмила Лузан

• Чоловіки. Байдарка-четвірка, 500 м - Дмитро Даниленко, Олександр Сиром’ятников, Олег Кухарук, Іван Семикін, "срібло"
  • Чоловіки. Каное-двійка, 500 м - Дмитро Янчук та Тарас Міщук, "бронза"
  • Жінки. Каное-одиночка, 5000 м - Олена Циганкова, "бронза"
  • Мікс. Каное-двійка, 200 м - Віталій Вергелес та Анастасія Четверікова, "бронза"

Також в України одразу п’ять фінішів на четвертому місці, тобто в кроці від подіуму.

У медальному заліку збірна України посіла третє місце, пропустивши вперед Угорщину та Росію. Але якщо брати до уваги очковий залік (набираються бали за кожен виступ), то Україна - друга, в активі синьо-жовтих 820 очок.

Чи цей результат справді важливий?

Майже усі змагання з веслування на байдарках та каное у 2020 році були скасовані, тож старт у Сегеді — найбільша подія сезону для веслувальників. Це був перший та єдиний етап Кубка світу у 2020 році.

З восьми медалей, які виграла Україна, чотири — в олімпійських дисциплінах: жіноча каное-одиночка (200 м), каное-двійка (500 м), а також байдарка-четвірка у чоловіків та жінок.

Минулого року на чемпіонаті світу в Сегеді Україна здобула лише одну бронзу, та й ту не в олімпійській дисципліні. Очевидно, рівень конкуренції тоді й зараз - різні речі, однак синьо-жовта збірна зробила суттєвий крок уперед.

• Кубок світу в Сегеді - перші та єдині міжнародні змагання з веслування на байдарках та каное у 2020 році.
  • Жіноче дебютує на Олімпіаді-2020(1) в Токіо. Буде розіграно дві нагороди - в одиночці на 200 метрів, а також в двійці - на 500.
Олімпіада-2020Паралімпійський спортБаскетболВодний спортКомандні види спортуФормула 1MMAФехтуванняКіберспортІншеОлімпійський спортЗимовий спортPress Start