Бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні Чернігівщини

Бетонні піраміди та ДОТи: які оборонні споруди будують на прикордонні Чернігівщини

Колючий дріт, протитанковий рів, бетонні піраміди та ДОТи: це оборонні споруди, які будують нині вздовж державного кордону на Чернігівщині. Зі слів командувача Об’єднаних Сил генерал-лейтенанта Сергія Наєва, за останні місяці на півночі фортифікаційне обладнання кордону збільшене на 63 відсотки.

Зводити одну з таких оборонних ліній на чернігівському напрямку нині допомагає військовий 119 бригади тероборони Юрій Єфименко. Він учасник боїв за Чернігів у лютому-березні 2022 року.

З його слів, якби такі укріплення були 24 лютого 2022 року, росіяни б до Чернігова не дійшли.

"Вони б на кордоні затримались. Колючий дріт проти ДРГ, проти піхотних частин, а "зуби" — проти бронетанкових військ. Я думаю, що ефективність дуже велика. Це збереже життя українських воїнів", — розповів військовий.
Військовий 119 бригади тероборони Юрій Єфименко
Військовий 119 бригади тероборони Юрій Єфименко. ФОТО: Суспільне Чернігів

Окрім лінії з пірамід, ротний опорний пункт — це ще й протитанкові рови, окопи та бетонні ДОТи.

Оборонні укріплення на Чернігівщині
Оборонні укріплення на Чернігівщині. ФОТО: Суспільне Чернігів

Оборонні укріплення на Чернігівщині
Оборонні укріплення на Чернігівщині. ФОТО: Суспільне Чернігів

"Бетонне укріплення може витримати потрапляння мінометних снарядів та осколкові потрапляння. Може зберегти життя бійців, які будуть нести оборону на цих рубежах. Є сітки з достатньо міцного сталевого пруту, є у нас деревина, яка перекриває окоп, щоб він не завалювався. Згори є бруствер, який унеможливлює потрапляння осколків в сам окоп", — розповів військовослужбовець 119 бригади ТрО Володимир Березинський.

Військовослужбовець 119 бригади ТрО Володимир Березинський
Військовослужбовець 119 бригади ТрО Володимир Березинський. ФОТО: Суспільне Чернігів

За словами Березинського, ці укріплення розраховані на цілу роту бійців різних підрозділів, і в комплексі можуть гарантувати стабільний бій й затримати ворога на певний період часу.

На Чернігівщині, за даними Прозорро, відомо про будівництво як мінімум дев'яти таких оборонних споруд. На них виділили майже 344 мільйони гривень.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок