На Полтавщині перейменують село Червоні Пологи

На Полтавщині перейменують село Червоні Пологи

У Полтавській області перейменують село Червоні Пологи. Воно у межах Лубенської громади.

Про це повідомив Суспільному регіональний представник Українського інституту нацпам’яті Олег Пустовгар.

Село Червоні Пологи у Лубенській громаді перейменують на Пологи, оскільки теперішня назва має ознаки комуністичної символіки.

"Раніше це село протягом століть називалося Пологи. Але після окупації УНР, у часи СРСР комуністи додали йому прикметник "червоні", - розповів Олег Пустовгар.

Згідно з даними Державного архіву Полтавської області комуністичну назву "Червоні Пологи" затвердили 1928 року.

"Червоний - прикметник, що використовувався окупаційним ворожим комуністичним режимом СРСР для маркування публічного простору як символ встановлення радянської влади, зокрема більшовицької інтервенції на території України, збройної боротьби Червоної армії проти Української Народної Республіки під червоним прапором комуністичної партії. Назва пов’язана зі встановленням радянської влади на території України та переслідуванням учасників боротьби за незалежність України XX століття", — розповів Олег Пустовгар.

Рішення щодо перейменування затвердили депутати під час сесії Лубенської міської ради. Тепер пропозицію мають надіслати до Верховної Ради.

"Орган місцевого самоврядування повноважний перейменувати тільки вулиці, провулки, об'єкти топонімії. А населені пункти може перейменовувати тільки Верховна Рада. Тобто на сесії затвердили цю пропозицію, громадські обговорення. Сесії передували засідання комісії з реалізації державної політики відновлення та збереження національної пам’яті Лубенської громади. Минулого року відбулися консультації з краєзнавцями, істориками і з нашим офісом. Далі сесія надає пропозицію Верховній Раді і тільки вони своїм рішенням уповноважені перейменувати", — розповів Олег Пустовгар.

Загалом, на Полтавщині 8 назв населених пунктів, які містять символіку російської імперської політики. Відповідний перелік підготували представники Українського інституту нацпам’яті.

Села на Полтавщині, які містять символіку російської імперської політики

  • Олексіївка у Гребінківській громаді;
  • Чкалове у Кобеляцькій громаді;
  • Новомосковське у Глобинській громаді;
  • села Першотравневі у Пирятинській, Шишацькій, Зіньківській, Чутівській та Михайлівській громадах.

Зокрема, у Полтавській міській громаді необхідно перейменувати село Червона Долина як населений пункт і селище Червоний шлях як мікрорайон. До 27 січня 2024 року місцева влада повинна подати до Верховної Ради України пропозиції нових назв.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок