Королева Данії зреклася престолу. Королем став кронпринц Фредерік

Королева Данії зреклася престолу. Королем став кронпринц Фредерік

Метте Фредеріксен, Федерік Х
Прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен проголошує короля Данії Фредеріка X новим королем з балкона палацу Крістіансборг у Копенгагені 14 січня 2024 р. Фото: Martin Meissner / АР

Королева Данії Маргрете II офіційно зреклася престолу. Принц Фредерік X став королем.

Про це повідомляє ВВС.

Маргрете II в палаці Крістіансборг підписала документ про зречення і передала корону синові.

Королева Данії Маргрете II
Королева Данії Маргрете II прибуває до палацу Крістіансборг у Копенгагені, Данія, неділя, 14 січня 2024 р. Фото: Martin Meissner / АР

Останніми словами королеви перед тим, як вони залишила Державну раду, де вона офіційно зреклася престолу, були: "Боже, бережи короля".

Після зречення Маргрете ІІ покинула Крістіансборг. Її від'їзд супроводжував дзвін із церковних веж у центрі Копенгагена.

У центрі Копенгагена забралися тисячі людей, щоб попрощатися з королевою.

Після зречення королеви прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен з балкона палацу Крістіансборг проголосила Фредеріка Х королем королем Данії, Гренландії та Фарерських островів. Принцеса Марі стала королевою-консортом.

Король Данії Фредерік Х, прем'єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен
Король Данії Фредерік X махає рукою з балкона палацу Крістіансборг 14 січня 2024 року. Фото: Martin Meissner / АР

Король Данії Фредерік Х і королева-консорт Марі
Король Данії Фредерік X і королева Марі на балконі палацу Крістіансборг у Копенгагені 14 січня 2024 року. Фото: AP Photo/Martin Meissner

Старший син короля Фредеріка та королеви Марі принц Крістіан оголошений спадкоємцем престолу. Йому 18, і він все ще вчиться в школі, але тепер він відіграє більш важливу роль у суспільному житті.

Король Данії Фредерік Х з родиною
Король Данії Фредерік X і королева Марі разом зі своїми дітьми (зліва направо), принцесою Жозефіною, спадкоємним принцом Крістіаном, принцесою Ізабеллою та принцом Вінсентом в палаці Крістіансборг 14 січня 2024 р. Фото: Martin Meissner / АР

Після проголошення королем Фредерік Х з дружиною покинули палац Крістіансборг і в кареті вирушили до палацу Фредеріка VIII.

Зречення Маргрете ІІ стало практично безпрецедентним кроком у Данії. Королева стала першим монархом Данії, який зрікся престолу майже за 900 років. Більшість данців за своє життя не знали іншої королеви чи короля.

Королева Данії Маргрете ІІ заявила у своїй новорічній промові, що зрікається престолу з 14 січня. Це відбудеться через 52 роки після того, як вона сіла на трон після свого батька — короля Фредеріка IX.

У Данії офіційна влада належить обраному парламенту та його уряду. Очікується, що монарх тримається вище партійної політики, представляючи націю з традиційними обов’язками — від державних візитів до святкування національного дня.

Прем'єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен подякувала королеві за її довговічну відданість обов'язку.

На початок