Виплати пенсій під загрозою через борги ПФУ і дефіцит бюджету — комітет Ради

Виплати пенсій під загрозою через борги ПФУ і дефіцит бюджету — комітет Ради

Виплати пенсій під загрозою через борги ПФУ і дефіцит бюджету — комітет Ради
. Фото ілюстративне: УНІАН

У Пенсійного фонду України можуть виникнути проблеми з виплатами пенсій до кінця року через дефіцит бюджету відомства і заборгованість по сплаті єдиного соціального внеску.

"Бюджет Фонду залишається дефіцитним. У 2021 році видатки державного бюджету на фінансове забезпечення виплати пенсій, надбавок і підвищень до пенсій, призначених за пенсійними програмами, та дефіциту коштів Пенсійного фонду складатимуть 203,8 мільярда гривень", — цитує комітет Ради з питань соціальною політики і захисту ветеранів голову комітету Галину Третьякову.

Зокрема, станом на 1 вересня 2020 року заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску до Фонду складає 20,5 млрд гривень. Крім того, за повідомленнями Державної казначейської служби, через збереження негативних тенденцій з нарощування заборгованості Пенсійного фонду України перед єдиним казначейським рахунком за одержані позики, у Казначейства будуть відсутні законодавчі підстави надавати Фонду позики наприкінці бюджетного періоду.

"У зв’язку із цим у Фонду можуть виникнути ризики, пов’язані із виплатою пенсій", — йдеться в повідомленні комітету.

Третьякова додала, що держава досі не має контролю за діяльністю, управлінням та стратегією розвитку Пенсійного фонду.

Читайте також: Як отримати пенсію "автоматом". Пояснює експертка

Тим часом Міністерство соціальної політики оприлюднило інформаційний календар підвищень пенсій, які відбудуться наступного року. Згідно з ним, підвищення буде відбуватися у 5 етапів для різних категорій. Крім того, міністерка соціальної політики Марина Лазебна заявила в ефірі Українського радіо, що у квітні буде автоматичний перерахунок пенсій для пенсіонерів, які працюють, а у липні буде виконуватися програма президента про підвищення пенсій двох категоріям пенсіонерам.

Що відомо

На початок