Як отримати пенсію "автоматом". Пояснює експертка

Як отримати пенсію "автоматом". Пояснює експертка

Ексклюзивно
Як отримати пенсію "автоматом". Пояснює експертка
Фото з відкритих джерел

Із 1 липня запрацював новий сервіс Пенсійного фонду з автоматичного призначення пенсій. Тепер пенсія призначається автоматично при досягненні пенсійного віку. Як пояснює фахівчиня з пенсійного права Євгенія Бондар, для цього достатньо мати електронний цифровий підпис та необхідні документи.

"З 1 липня 2020 року за ініціативою уряду через внесення змін до чинного законодавства України Пенсійним фондом України запроваджено нову сервісну послугу ─ автоматичне призначення пенсій за допомогою ресурсу сайту Пенсійного фонду. Основою призначення пенсії за допомогою цього ресурсу є використання електронного цифрового підпису та документів, на підставі яких пенсія призначається", - розповіла в ефірі Українського радіо Бондар.

Читайте також: Історія пенсійного забезпечення в Україні: від трудоднів до персональних пенсій

За її словами, для цього потрібно:

  • зареєструватися на сайті,
  • подати документи, прикріпивши їх до свої заяви,
  • заповнити її онлайн,
  • підписати заяву за допомогою електронного цифрового підпису,
  • направити її до органів Пенсійного фонду.

При цьому не потрібно додатково звертатися до органів Пенсійного фонду. За допомогою смс-повідомлення пенсіонеру буде повідомлено, з якого часу він отримуватиме пенсію, у який спосіб (на картку чи за допомогою сервісу "Укрпошта") та розмір пенсії, на який він має право. Якщо пенсіонер має додаткові пільги чи додаткові лояльності з приводу призначення пенсії, наприклад, підтвердження стажу, ці документи також можуть бути прикріплені до такої заяви.

Читайте також: "Дожити до пенсії". Як накопичити на старість

Однак, у разі виникнення питань, до Пенсійного фонду треба буде звертатися особисто.

Фахівчиня наголосила, що автоматичним призначенням пенсії можна скористатися за бажанням. Якщо у людини відсутні технічні засоби, щоб скористатися цим сервісом, то вона може особисто звертатися для нарахування пенсії.

Бондар також нагадала, що пенсія залежить від кількох чинників.

"Це і страховий стаж, і розмір заробітної плати, яку отримувала особа. Наразі чоловікам потрібно мати 60 років для виходу на пенсію. А з 1 квітня 2020 року жінкам необхідно мати 59 років і 6 місяців. При цьому і першим, і другим необхідно мати 27 років стажу", ─ сказала вона.

Бондар відзначила, що до 2028 року кожного року стаж для виходу на пенсію збільшуватиметься на один рік. І у 2028 році складатиме 35 років.

На початок