У Польщі виступили проти продовження безмитної торгівлі з Україною

У Польщі виступили проти продовження безмитної торгівлі з Україною

Сєкерський
Міністр сільського господарства та розвитку Польщі Чеслав Сєкерський. Фото: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi/X

Міністр сільського господарства Польщі Чеслав Сєкерський написав лист до єврокомісара з питань торгівлі, у якому заявив, що "категорично проти" розширення вільної торгівлі з Україною.

Про це повідомляє RMF FM, у розпорядженні якого опинився лист міністра.

За словами Сєкерського, повна лібералізація торгівлі, запроваджена ЄС після початку війни, мала "контрпродуктивний ефект".

Міністр заявив, що проблеми з надмірним імпортом стосуються не лише зернових, але й "цукру, м'яса птиці, яєць, м'яких фруктів (особливо замороженої малини) і яблучного концентрату".

За його словами, імпорт цукру з України зріс у 20 разів. Міністр вважає, що з Україною необхідно почати переговори "про поступову, взаємну лібералізацію, що супроводжується поступовим приведенням українського сільського господарства до стандартів і права ЄС".

Сєкерський підтримав виключення цукру, м'яса птиці та яєць з регламенту вільної торгівлі ЄС і встановлення посилених захисних положень.

Водночас він анонсує повернення Польщі до переговорів у рамках Координаційної платформи ЄС, в якій беруть участь Україна, Єврокомісія та сусідні з Україною країни "для пошуку ефективних і прийнятних механізмів". Попередній уряд відмовився від участі в цій Платформі на знак протесту проти того, що Єврокомісія не продовжила ембарго ЄС на українське зерно.

RMF FM повідомляє, що Брюссель працює над постановою про продовження лібералізації торгівлі з Україною до червня 2025 року.

Що відомо про страйк польських перевізників

6 листопада, близько 14:00 за українським часом, польські перевізники почали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску "Краківець-Корчова", "Ягодин-Дорохуськ" та "Рава-Руська-Хребене".

Учасник страйку Томаш Борковський розповів, що до блокади долучились представники транспортних компаній. Вони вимагають, аби повернули дозволи на комерційні перевезення для України.

Протестувальники заявили, що не будуть блокувати рух для автобусів, легкових авто, а також вантажівок, які перевозять гуманітарну допомогу Україні, або тварин чи швидкопсувні вантажі.

Асоціація "Укравтопром" із посиланням на Міжнародну транспортну асоціацію України зазначила, що причина страйків — надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами ЄС.

На початок