У Львові пересадили серце 42-річному чоловіку, який переніс два інфаркти з різницею в тиждень

У Львові пересадили серце 42-річному чоловіку, який переніс два інфаркти з різницею в тиждень

У Львові пересадили серце 42-річному чоловіку, який переніс два інфаркти з різницею в тиждень
Пацієнт Олександр Малешенков. Фото: пресслужба Центру трансплантології Першого ТМО Львова

У Львові кардіохірурги лікарні святого Пантелеймона пересадили серце 42-річному Олександру від посмертного донора. Перед цим львів'янин пережив кілька інфарктів з різницею в тиждень і його серце могло зупинитися будь-якої миті.

Як повідомили на Facebook-сторінці Центру трансплантології, цього разу їхнім пацієнтом став 42-річний Олександр Малешенков зі Львова. Два місяці тому чоловікові раптово стало погано. Згодом стано поліпшився, проте через тиждень знову стався напад.

“Мене кинуло в холодний піт, підвищилася температура, почало боліти в грудній клітці та руки буквально відняло, дружина викликала швидку”, — пригадує Олександр.

У лікарні в чоловіка діагностували гострий інфаркт міокарда. Серце львів'янина ледь билося та не виконувало своєї функції. Медики прийшли до висновку, що чоловіка може врятувати лише трансплантація серця і часу майже немає. Олександра екстрено доправили до лікарні святого Пантелеймона, де спеціалісти стабілізували пацієнта в критичному стані. За словами лікарів, через те, що більша частина серця чоловіка була вражена інфарктом, без важкої медикаментозної підтримки у стінах лікарні Олександр не мав шансу на життя.

Олександр Малешенков з командою медиків лікарні святого Пантелеймона
Олександр Малешенков з командою медиків лікарні святого Пантелеймона. Фото: пресслужба Центру трансплантології Першого ТМО Львова

Саме в той момент в лікарні з'явився донор, родина якого погодилась на трансплантацію органів. Серце підійшло Олександру. Трансплантація тривала п'ять годин та минула успішно.

“Я, коли відкрив очі й зробив перший вдих, не повірив, бо останні дні перед пересадкою задихався”, — каже Олександр.

На 12 добу після операції чоловік поїхав додому та втілив свою мрію — знову побачив дітей та прогулявся з ними містом.

На початок