Соціологи з’ясували, скільки українців підтримують протести в Білорусі

Соціологи з’ясували, скільки українців підтримують протести в Білорусі

Опитування
Соціологи з’ясували, скільки українців підтримують протести в Білорусі БЕЛТА

Київський міжнародний інститут соціології провів опитування, щоб з’ясувати, кого підтримують українці у ситуації з протестами в Білорусі. За результатами дослідження, симпатії майже половини українців – на боці протестувальників.

Під час інтерв’ю респондентам ставили запитання "Як ви знаєте, в Білорусі тривають масові протести проти влади Лукашенка. Кого ви більше підтримує – тих, хто протестує, чи Лукашенка?".

За результатами опитування, 45,3% серед усіх українців підтримують протестувальників, а не визнаного кількома країнами переможцем президентських виборів Лукашенка підтримують 31,3% респондентів. При цьому на заході та у центральних областях України більше тих, хто підтримує протестувальників, а на півдні й сході – прибічників Лукашенка.

Соціологи з’ясували, скільки в Україні прибічників ЛукашенкаКМІС

Соціологи з’ясували, скільки в Україні прибічників Лукашенка

Соціологи також з’ясовували електоральні симпатії респондентів усередині України. Виявилось, що серед тих, хто віддав би свій голос на президентських виборах за Володимира Зеленського, демонстрантів підтримують 49,2%, за Петра Порошенка – 81,1%, за Юлію Тимошенко – 48,9%, за Ігоря Смішка – 55%. Натомість серед прибічників Юрія Бойка свою прихильність Лукашенку висловили 71,4% респондентів.

Найбільше прибічників білоруської опозиції серед прихильників Порошенка, найменше – серед прихильників БойкаКМІС

Найбільше прибічників білоруської опозиції серед прихильників Порошенка, найменше – серед прихильників Бойка

Серед тих, хто планує голосувати на прийдешніх місцевих виборах за "Слугу народу", прибічників білоруської опозиції 48,7%, за "Європейську солідарність" – 80,1%, за "Батьківщину", – 52,1%, за "Радикальну партію Ляшка" – 51,4%, за "Силу і честь", – 54,5%. Водночас серед тих, хто голосуватиме за "ОПЗЖ", Лукашенка підтримують 66,8%, за "Партію Шарія" – 71,2%.

Найбільше Лукашенка підтримують прихильники ОПЗЖ та "Партії Шарія"КМІС

Найбільше Лукашенка підтримують прихильники ОПЗЖ та "Партії Шарія"

Довідка. Опитування проводилось із 12 по 16 вересня методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, computer-assistedtelephoneinterviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибірка репрезентативна для повнолітнього населення України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України – АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей. В ході опитування проведено 2000 інтерв'ю. Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 2,2% для показників близьких до 50%, 2,1% — для показників близьких до 25%, 1,4% — для показників близьких до 10%.

Що відомо

  • 9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента, які ні опозиції, ні міжнародної спільноти не визнали вільними та справедливими. Згідно з результатами, Олександр Лукашенко має 80,08% голосів, його головна конкурентка Світлана Тихановська – 10,09%.
  • Відтоді в Білорусі тривають щоденні протест, включно зі страйками на деяких державних підприємствах. Під час їх придушення були затримані тисячі людей, загинуло щонайменше троє.
  • 23 вересня, Олександра Лукашенка у Палаці незалежності в Мінську проголосили президентом. Інформація про шосту церемонію інавгурації не розголошувалася, хоча відповідно до закону мала б транслюватися на державних каналах.
  • Євросоюз, США, Велика Британія та Канада відмовилися визнати легітимність президентського мандату Олександра Лукашенка. Китай і Туркменістан вже висловили йому свою підтримку.
  • Володимир Зеленський заявив, що Україна підтримує позицію ЄС щодо ситуації у Білорусі.
  • Сам Лукашенко заявив, що "Ми нікого не просили визнавати або не визнавати наші вибори".
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди