Японія внесе до фонду НАТО 37 млн доларів на системи виявлення дронів для України

Японія внесе до фонду НАТО 37 млн доларів на системи виявлення дронів для України

Доповнено
Японія внесе 37 млн доларів на системи виявлення дронів для України
Міністерка закордонних справ Японії Йоко Камікава під час пресконференції з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою в бомбосховищі в Києві, Україна, 7 січня 2024 р. Фото: AP/Євген Малолєтка

Японія внесе 37 млн доларів США до трастового фонду НАТО на системи виявлення безпілотних літальних апаратів в Україні.

Про це заявила міністерка закордонних справ Японії Йоко Камікава під час спільної пресконференції у Києві з главою МЗС України Дмитром Кулебою.

“Японія активно просуває підтримку України. В рамках нашої підтримки Японія нещодавно вирішила внести близько 37 млн доларів США до трастового фонду НАТО, щоб забезпечити системи виявлення безпілотних літальних апаратів”, — зазначила Камікава.

Крім того, щоб допомогти українцям пережити сувору зиму, в Україну за допомогою Японії поставили п’ять мобільних газотурбінних генераторів і перевезли сім трансформаторів, розповіла посадовиця.

“Сьогодні я візьму участь у церемонії передачі цього обладнання”, — додала глава МЗС Японії.

Міністерка також розповіла, що Японія також надаватиме допомогу сектору охорони здоров'я та розвитку притулків для жінок та дітей. За її словами, за результатами цього візиту Японія продовжуватиме зміцнювати двосторонню співпрацю обох країн задля подальшого розвитку України.

“Я ще раз засуджую тривалі ракетні та безпілотні атаки Росії на усі регоіни України, зокрема і Київ , навіть під час новорічних свят. Я би хотіла висловити повагу до мужності українського народу, який об'єднується проти російської агресії”, — сказала Камікава.

За словами глави МЗС України Дмитра Кулеби, він проінформував свою колегу про потреби України.

“Це не лише літаки, а й засоби протиповітряної оборони. Українські міста знищують ракети та дрони. Росіяни не можуть нас захопити, тому намагаються нас знищити”, — сказав Кулеба.

Кулеба розповів, що у Києві дипломати скоординували кроки щодо підготовки для конференції з відновлення України, яка відбудеться 19 лютого у Токіо. За його словами, йде робота над тим щоб після цієї конференції японські компанії стали частиною відновлення України.

Пресконференцію проводили з сховища через загрозу балістичного удару.

Раніше стало відомо, що міністерка закордонних справ Японії Йоко Камікава прибула до Києва у неділю, 7 січня, з неанонсованим візитом. Це перший візит Камікави до України з моменту її вступу на посаду у вересні. В Україні вона зустрілась з міністром закордонних справ Дмитром Кулебою, відвідала Бучу, Ірпінь та має намір відвідати центр допомоги жінкам і дітям, щоб підкреслити важливість активної участі жінок як лідерів у відбудові миру.

Фінансова допомога від Японії

6 грудня прем’єр-міністр Фуміо Кісіда під час засідання G7 заявив, що Японія надасть Україні 4,5 мільярда доларів, включаючи цю додаткову підтримку та посилення кредиту для позик Світового банку. 1 мільярд зокрема піде на гуманітарну допомогу та відновлення України.

7 грудня президент Володимир Зеленський зазначив, що на першу частину цієї допомоги — 1,5 мільярда — Київ очікує вже у січні 2024 року. Значну частину цього пакета допомоги перекажуть навесні.

На початок