Україна у січні очікує 1,5 млрд доларів від Японії — Зеленський

Україна у січні очікує 1,5 млрд доларів від Японії — Зеленський

Україна у січні очікує 1,5 млрд доларів від Японії — Зеленський
Фото: ОПУ

Президент Володимир Зеленський висловив вдячність Японії "за дуже вчасне й потрібне рішення" щодо підтримки України на 4,5 мільярда доларів.

Про це глава держави повідомив у відеозверненні.

"Першу частину — 1,5 мільярда — ми очікуємо вже у січні. Значну частину цього пакета допомоги — навесні", — сказав Зеленський.

Президент зазначив, що Японія "послідовно та дуже принципово" підтримує українську державу та українських людей.

Зеленський провів нараду зі Шмигалем

Зеленський розповів, що 7 грудня провів тривалу нараду з прем'єр-міністром Денисом Шмигалем, під час якої обговорювали:

  • співпрацю з партнерами;
  • підготовку й нові рішення про підтримку України;
  • співпрацю з донорами;
  • енергетичні питання,
  • роботу уряду щодо енергетичної стійкості України, стабільності роботи всіх систем.

"Завдяки з'єднанню нашої енергосистеми з Європою ми маємо відповідну підтримку від сусідів — це важливо. Я дякую кожній країні, яка допомагає. І дякую кожній українській родині — хто розуміє воєнні виклики, температурні та ощадливо, раціонально споживає електрику", — наголосив президент.

Глава держави вказав, що цього тижня від Верховної ради очікуються "критично важливі голосування", про частину з яких говорив зі Шмигалем.

"Це стосується й того, чого від нас очікують у відносинах із кредиторами, і того, що Україна має зробити в межах підготовки початку переговорів із ЄС. Наш пріоритет — повна реалізація всіх тих рішень, які потрібні, щоб Україна виконала все необхідне на європейському напрямку", — пояснив Зеленський.

Президент підкреслив, що розмовляв про це з очільником іспанського уряду Педро Санчесом під час телефонного дзвінка.

"Наші міжнародні відносини, наша співпраця у Євросоюзі. Підтримка нашого захисту. Кроки, які можуть бути зроблені, щоб уся Європа стала міцнішою", — продовжив глава держави.

Зеленський поговорив з амбасадорами United24

Зеленський провів розмову з амбасадорами державної благодійної платформи United24. Фактично підсумок зборів за напрямом відбудови.

"Андрій Шевченко, Еліна Світоліна, Кетрін Винник, Олександр Усик, Мішель Хазанавічус, Бред Пейслі, Imagine Dragons. Я подякував за об'єднання світу заради людей, заради відновлення української інфраструктури. Загалом цього тижня фіксуємо позначку в 500 мільйонів доларів, які вже зібрані за час роботи United24", — поінформував президент.

Глава держави вказав: "Якщо говорити про спрямування коштів, то це й тисячі комплексів БПЛА, а також морські дрони, 200 реанімобілів високого класу, броньовані швидкі, сотні генераторів для лікарень та інше обладнання. У процесі відбудови — багатоквартирні будинки та школи, є вже відновлені лікарні, а також збудований центр розмінування".

Поспілкувався з військовими та розвідниками

Протягом дня Зеленський був на зв'язку з військовими — із командувачами, була доповідь розвідки.

"І я хочу відзначити воїнів — прикордонників. Вони не лише захищають держкордон, але й разом з усіма воїнами Сил оборони та безпеки України б'ються на фронті заради держави й людей. Дякую всім бойовим підрозділам Державної прикордонної служби", — додав президент.

День місцевого самоврядування

Глава держави зауважив, що сьогодні в Україні відзначають День місцевого самоврядування, день багатьох людей, які працюють у громадах, заради громад, в районах поблизу фронту й по всій території.

"Я вітаю всіх, для кого бути в місцевому самоврядуванні — це бути саме з людьми, дбати про інтереси людей та завжди пам'ятати про інтереси всієї України. Дякую тим, хто справді робить свої громади сильнішим. Я підписав сьогодні указ про нагородження представників місцевого самоврядування — тих, хто працює поблизу фронту. Хто був поранений, але не залишив людей і свою громаду", — підсумував Зеленський.

На початок