Представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов заявив, що в Україні є полонені, у поверненні яких дуже зацікавлена Росія. За його словами кількість таких осіб додається.
Про це Андрій Юсов сказав в ефірі телемарафону "Єдині новини".
"В Україні є ті полонені, у поверненні яких дуже зацікавлена Росія. Кількість таких осіб додається", – сказав представник ГУР МО.
Водночас Юсов зазначив, що переговорний процес щодо обмінів полоненими — це дуже "тонка, закрита і не публічна річ", тому у цьому випадку коментувати її "недоречно і це може зашкодити".
Представник розвідки запевнив, що українська дипломатія, в тому числі закрита дипломатія, у контексті обмінного процесу і повернення наших полонених ефективно працює і в наших інтересах.
Обміни військовополоненими між Україною та РФ
3 січня Україна за посередництва Об'єднаних Арабських Еміратів повернула з російського полону 230 військових та цивільних. Це найбільший за час повномасштабного вторгнення обмін. На цей день обміняли вже 2828 військовослужбовців України.
Востаннє обмін полоненими відбувся у серпні 2023 року. Тоді додому повернулись 22 українських військовослужбовці.
Попередній найбільший обмін був 21 вересня 2022 року. Тоді звільнили 215 військових. З них 108 — бійці "Азову". Також 10 іноземців, які воювали на боці України, серед яких громадяни США, Британії, Марокко, Швеції, Хорватії.
19 грудня 2023 року президент Володимир Зеленський розповів, що процес обміну полоненими ускладнений, але "трек відкриється".
Раніше представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко заявив, що РФ призупинила обміни військовополоненими, намагаючись цим вплинути на суспільство й створити враження, ніби українська влада не працює над відповідним питанням.
До цього Мінреінтеграції озвучувало цифри тих полонених, чиї особи вдалося встановити. Станом на 17 листопада 2023 року це 4 337 українців, з них 3 574 військових та 763 цивільних. Петро Яценко не прокоментував ці дані.