Від України на Оскар претендуватиме "Атлантида"

Від України на Оскар претендуватиме "Атлантида"

Від України на Оскар претендуватиме "Атлантида"
facebook.com/atlantismovieua

Український Оскарівський комітет оголосив стрічку "Атлантида" режисера Валентина Васяновича претендентом від України на Оскар у категорії “Міжнародний повнометражний фільм”.

Про це повідомив голова комітету Алік Шпилюк, передає кореспондент Суспільного Андрій Стасюк.

У національному відборі на участь в Оскарі взяли участь три фільми - “Мої думки тихі” Антоніо Лукіча, “Земля блакитна, ніби апельсин” Ірини Цілик та “Атлантида” Валентина Васяновича. За результатами “Атлантида” набрала 12 із 16 балів, “Мої думки тихі” - 4 бали, “Земля блакитна, ніби апельсин” - 6 балів.

"Атлантида" претендуватиме на Оскар від України
Кадр зі стрічки "Атлантида". Arthouse Traffic

"За нього (за фільм Васяновича - ред.) проголосувало 9 з 13 членів Оскарівського комітету. У нас було дуже жваве обговорення до того, як ми виставили бали. Більше того, це було найцікавіше обговорення за останні п’ять років, члени комісії висловлювали найрізноманітніші думки", – розповів Шпилюк.

Наразі картина Валентина Васяновича увійшла у лонг-лист премії Оскар у відповідній категорії. Наступним етапом стане формування шорт-листа, а потім відбір основних п’яти номінантів на нагороду.

Продюсер фільму “Атлантида” Володимир Яценко висловив переконання, що у картини є шанси потрапити у шорт-лист Оскару.

"Атлантида" претендуватиме на Оскар від України
Кадр з трейлера стрічки "Атлантида". Arthouse Traffic

"Враховуючи попередній досвід України у представлені на номінацію “Міжнародний повнометражний фільм”, перемогу картини кінофестивалі у Венеції та наявність американського дистриб'ютора, який буде займатися промоцією фільму у США, я вважаю, що в Атлантиди є всі шанси", – зазначив Яценко.

Кінострічка "Атлантида" розповідає про події, що відбуваються у недалекому майбутньому. Головним героєм є солдат-ветеран, який страждає на посттравматичний стресовий розлад і застряг у непридатній для життя східній Україні.

Що відомо

  • 2020 року були змінені вимоги до претендентів на Оскар. Зміни спрямовані на заохочення розмаїття і справедливого представництва на екрані і за його межами з урахуванням гендерної і сексуальної орієнтації, раси, етнічної приналежності та осіб з інвалідністю.
  • Присвячений війні на Донбасі фільм "Атлантида" українського режисера Валентина Васяновича опинився серед претендентів на номінацію Премії Європейської кіноакадемії.
  • Фільм української режисерки Наталі Ворожбит "Погані дороги" отримав Verona Film Club Award у паралельній програмі Венеційського кінофестивалю "Тиждень критики".

На початок