Протест на кордоні: уряд Польщі підпише угоду з фермерами для припинення блокади — Rzeczpospolita

Протест на кордоні: уряд Польщі підпише угоду з фермерами для припинення блокади — Rzeczpospolita

Протест на кордоні: уряд Польщі підпише угоду з фермерами для припинення блокади — Rzeczpospolita
Польські перевізники та фермери блокують пункту пропуску "Шегині-Медика", 23 листопада 2023 року. Фото: Ольга Дейнека/Суспільне Львів

Міністр сільського господарства й розвитку села Польщі Чеслав Секерський підпише угоду з фермерами, покликану допомогти розблокували пункт пропуску "Медика-Шегині".

Про це повідомила польська газета Rzeczpospolita.

Як зазначається, Секерський вирішив надати письмові гарантії виконання трьох вимог протестувальників. Мовиться про:

  • субсидії на кукурудзу;
  • непідвищення податків;
  • дешеві кредити.

Rzeczpospolita пояснює, що стосовно субсидій Польща звернулась до Єврокомісії, аби отримати схвалення, скасування підвищення податку на 21% має затвердити польський Сейм, а гарантування кредитів забезпечать місцеві органи влади, які пізніше отримають компенсацію з держбюджету.

Водночас, пише газета, фермери вимагали поширити заборону на імпорт сільгосппродукції з України на додаткові продукти:

  • м'які фрукти;
  • цукор;
  • спирт;
  • мед;
  • яблучний концентрат;
  • яйця;
  • м'ясо птиці.

У матеріали вказується, що, хоча про схвалення частини вимог уряд Польщі сповістив аграріїв, але ті все одно вимагали письмових гарантій, і саме тому міністр нібито поїде до Жешува 6 січня для укладання угоди. Після цього фермери мають припинити блокаду.

Водночас джерела Rzeczpospolita стверджують, що посадовець станом на вечір 5 січня поки не ухвалив остаточного рішення.

"Секерський також підтвердив, що ембарго на українську продукцію діятиме й надалі і є безстроковим. Міністр наголосив, що допомагати Україні потрібно, але так, щоб не зашкодити рентабельності сільськогосподарського виробництва Польщі", — додала газета.

Що відомо про страйк польських перевізників

6 листопада, близько 14:00 за українським часом, польські перевізники почали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску "Краківець-Корчова", "Ягодин-Дорогуськ" та "Рава-Руська-Гребенне".

Асоціація "Укравтопром" із посиланням на Міжнародну транспортну асоціацію України зазначила, що причина страйків — надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами ЄС.

23 листопада до страйків на кордоні долучилися польські фермери, які протестують на пункті пропуску "Шегині — Медика".

Польські перевізники 11 грудня припинили страйк на пункті пропуску "Ягодин — Дорогуськ". Митниця запрацювала у звичному режимі, пропуск вантажівок відновили в обидва боки.

Того ж дня перед пунктом пропуску польська вантажівка знову заблокувала рух. Після попередження від польських правоохоронців фуру прибрали.

З 15:00 години 18 грудня польські перевізники знову заблокували рух вантажівок на міжнародному пункті пропуску "Ягодин-Дорогуськ".

На початок