Не тільки командний пункт: Гуменюк підтвердила серйозне пошкодження системи захисту у Криму 4 січня

Не тільки командний пункт: Гуменюк підтвердила серйозне пошкодження системи захисту у Криму 4 січня

Внаслідок української атаки на військові об'єкти російських окупантів у Криму протягом 4 січня був уражений не лише один командний пункт, але й завдані серйозні пошкодження системі захисту. Українські Сили оборони працювали також за напрямком нової дислокації "шахедів" на півострові.

Читайте цей матеріал кримськотатарською

Про це заявила керівниця об’єднаного пресцентру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк в етері Суспільне Спротив.

"Не тільки один командний пункт уражений, дійсно потужна бойова робота відбулась за минулу добу, в тому числі і нанесено серйозне пошкодження системи захисту на Кримському півострові", — наголосила вона.

За словами Гуменюк, це вже не перше таке ушкодження, яке змушує окупантів серйозно переформатовувати систему свого захисту.

"Зараз у них знову спостерігається та сама істерія з переміщенням, намагаються маневрувати і розташовувати як самі системи захисту, так і об'єкти, які вони захищають в інших місцях", — уточнила вона.

Крім того, Гуменюк зазначила, що нещодавно російські військові передислокували пускові майданчики для "шахедів". Якщо раніше вони використовували переважно мис Чауда, то декілька потужних попередніх атак ЗСУ фіксували пуски з-під Балаклави.

"Саме у тому напрямку і працювали Сили оборони, щоб не почувався ворог так безпечно на цих територіях і пам'ятав завжди, що Крим — це України і ми за неї боремось", — зауважила вона.

Керівниця об’єднаного пресцентру Сил оборони півдня України також вважає, що вибухи поблизу Кримського мосту — це більше димова завіса, "намагання захистити цей зайвий конфігуративний обʼєкт".

"Але все ж таки, сама занепокоєність і побоювання за його долю небезпідставні — наша бойова робота триває, об'єктів там ще багато над якими нам варто попрацювати. І за кожним потужним результатом, якщо він буде гідний оголошення, ми будемо обов'язково сповіщати", — наголосила Гуменюк.

У свою чергу, житель села Ліснівка Євпаторійського району (колишній Сакський район) розповів Суспільному Крим, що чув пізно ввечері 4 січня чотири потужні вибухи з різними інтервалами, від яких тремтіли вікна.

"Вночі чув чотири вибухи з різними інтервалами. Перші два чув о 21:30, потім ще два близько 23:00. Вибухи були потужні, тряслися вікна", — сказав він.

Що відомо про вибухи у Криму 4 січня

4 січня в Євпаторії та Севастополі пролунали потужні вибухи під час повітряної тривоги. Тоді також перекривали Кримський міст. Одна з українських ракет влучила у командний пункт зв'язку в Юхариній балці в Севастополі.

Окупаційний губернатор міста Михайло Развожаєв стверджував про одного постраждалого внаслідок падіння уламків на будинок та додав, що ще декілька уламків ракет впали на різних вулицях.

СтратКом ЗСУ підтвердив ураження командного пункту у Севастополі, а командувач Повітряних сил України Микола Олещук подякував українським пілотам та всім, хто планував операцію в окупованому Криму 4 січня, за "бездоганну бойову роботу".

Водночас військово-партизанський рух "Атеш" повідомив, що СОУ завдали удару також по військовій частині окупантів в Євпаторії, куди перемістили системи РЛС, за наводкою партизанів.

Також пізно ввечері 4 січня повідомляли про вибухи в районі Керченської протоки, відбиття атак біля Севастополя та евакуацію ста людей, удари по Саках.

У свою чергу, Міноборони РФ 4 січня звітувала про збиття десяти ракет у Криму та одного безпілотника над Чорним морем. Також у ніч на 5 січня російське оборонне відомство відзвітувало про збиття ще 36 БПЛА над півостровом.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram та у Facebook

На початок