В Одесі не вистачає водіїв на міські автобуси через мобілізацію, у міськраді готові навчати жінок

В Одесі не вистачає водіїв на міські автобуси через мобілізацію, у міськраді готові навчати жінок

В Одесі не вистачає водіїв на міські автобуси через мобілізацію, у міськраді готові навчати жінок
Автобус, який передало Одесі місто Регенсбург. Фото: Одеська міська рада

В Одесі не вистачає водіїв для роботи на автобусах, які подарувало місто-побратим Регенсбург. З необхідних 18 водіїв є тільки сім. У міськраді готові шукати та навчати жінок для цього.

Про це 3 січня повідомив міський голова Геннадій Труханов під час тестування нового трамвая, повідомив кореспондент Суспільного.

За словами мера, Одеса має десять автобусів від німецьких партнерів, також місто веде перемовини із Стамбулом про передачу подібного транспорту. Але є проблема з водіями, у тому числі тому, що частина пішла на фронт.

"У нас є водії, але не в тій кількості, яка необхідна. Ми домовились з нашими партнерами, якщо будуть жінки, які хотіли навчитись і бути водіями на такому транспорті, тому що зараз чоловіків мало — хто призвався і пішли боронити нашу державу", — сказав Геннадій Труханов.

Наразі місто має сім водіїв, які готові вийти на маршрут, але їх потрібно 18. Мер Одеси додав, що розглядають на цю посаду і жінок, допомогу з навчанням пропонують також партнери з Регенсбурга і Берліна.

"У нас є школи де навчають, але нам пішли на зустріч і Регенсбург, і Берлін пропонують навчати водіїв. Якщо ми запускаємо маршрут, маємо бути певні, що він працюватиме. А якщо хтось захворів і автобус не вийшов і люди не потрапили на роботу, це буде ще гірше, ніж не запустити його", — зазначив міський голова.

Німецьке місто Регенсбург передало Одесі десять пасажирських низькопідлогових автобусів. У листопаді депутат Одеської міськради та голова транспортної комісії Петро Обухов повідомив, що місто планує створити під ці автобуси новий маршрут, який з’єднає житловий масив Котовського та центр Одеси.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок