Друге Різдво у полоні: історія дружини полоненого з Азовсталі, яка проживає на Буковині

Друге Різдво у полоні: історія дружини полоненого з Азовсталі, яка проживає на Буковині

Друге Різдво у полоні: історія дружини полоненого з Азовсталі, яка проживає на Буковині
Ольга разом із сином. Джерело: Ольга Золотарьова

Ольга Золотарьова майже два роки чекає на полоненого чоловіка, морського прикордонника. Сергій потрапив у полон у травні 2022 року, коли разом з іншими вийшов з Азовсталі. Сімʼя родом з Маріуполя, там Ольга працювала в облгазі, а Сергій – у загоні морської охорони.

Нині жінка разом з сином та родичами переїхала до Чернівців. Тут організовує акції, аби нагадувати суспільству про полонених з Азовсталі. Остання акція мала назву “Друге Різдво у полоні”, до якої долучились родичі інших полонених.

Востаннє жінка говорила з Сергієм перед тим, як він потрапив у полон. Потім на відео бачила його вихід з Азовсталі та через звільнених з полону дізнавалась, що чоловік живий та перебуває у полоні. За словами Ольги, Сергій не вперше потерпає від російської армії. У 2014 році, коли патрулював море, армія РФ обстріляла катер — тоді чоловік отримав 40% опіків тіла. Суспільне Чернівці розповідає історію подружжя.

Остання розмова з чоловіком була майже два роки тому

Сергій Золотарьов служив у загоні морської охорони прикордонної служби, втім до повномасштабного вторгнення працював переважно при штабі. Під час патрулювання у 2014 році Сергій потрапив під обстріл російських військових – внаслідок загоряння катера чоловік отримав 40% опіків тіла й потребував пересадки шкіри. Ольга каже, відтоді він не хотів повертатися у море.

Коли Маріуполь оточила російська армія, Сергій з побратимами був змушений прориватися з порту до Азовсталі, бо там було найбезпечніше місце.

Друге Різдво у полоні: історія дружини військовополоненого з "Азовсталі" Ольги Золотарьової
Фото, яке Сергій надіслав з "Азовсталі". Джерело: Ольга Золотарьова

Востаннє Ольга спілкувалася з чоловіком 18 травня 2022 року. У короткій розмові Сергій запевняв дружину, що все буде добре і що швидко повернеться додому, – це були дні, коли бійців з "Азовсталі" поступово починали евакуйовувати.

"Мій чоловік 18 травня виходив, я бачила відео, де саме він виходив. Казав, що не має іншого виходу. І потім ще два дні була евакуація. Влада казала, що це евакуація, але виявилось, що полон. Обіцяли, що це буде максимум на три місяці, а вже весною буде два роки. Коли всі вже вийшли, їх відвозили в Оленівку", – розповідає жінка.

В Оленівці військовополонені перебували у невеликому приміщенні. Чоловіки спали сидячи або стоячи. Через брак місця полонених розподілили по інших колоніях на окупованих з 2014 року територіях Донецької та Луганської областей. Про це Ользі розповіли звільнені українські бійці – вони ж повідомили, що Сергій наразі може перебувати у так званій "ЛНР". Ольга надсилала листи чоловіку, де писала, як сумує за ним. Однак військові розповідали, що ніхто листи не отримував.

Якби залишилася, то б померла

Сама Ольга виїхала з Маріуполя 20 березня 2022 року. Каже, на той момент від страху у неї почало віднімати ноги.

"І я зрозуміла: якщо залишуся, то зляжу. Помремо всі: і я, і мама, і син, і бабуся. Виїжджали ми під обстріли. Коли ми пройшли фільтрацію, то російські військові закрили виїзд із села. Три тижні ми прожили у Мангуші, бо спочатку не було бензину та захворів син. Потім до сусідів приїхав волонтер, щоб відбуксувати їхнє авто до Запоріжжя, ми їхали слідом за ними 8 годин без зупинок", – каже Ольга.

На Буковину сімʼя переїхала цьогоріч у квітні й зараз проживає у селі. Тут Ольга облаштовує побут та намагається якнайбільше часу та уваги приділяти сину. Також жінці вдалося забрати з Маріуполя вудки чоловіка, бо той любить риболовлю. Каже, коли Сергій повернеться, то буде радий цьому.

"Зараз дитина вже знає, де батько. Він все розуміє. Я його не обманюю й кажу, як є. Я вже доросла, то можу себе заспокоїти. А на дитину дивитися важко – він цілує фото батька. Він бачить у телефоні чи телевізорі, що твориться у світі. Там десь зруйновані домівки. Питає: "А де тато?". Відповідаю, що тато захищав нас і потрапив у полон", – каже жінка.

Історія дружини військовополоненого з "Азовсталі", яка проживає на Буковині
Син Ольги та Сергія. Джерело: Ольга Золотарьова

Бажання на Новий рік – повернення чоловіка

У Чернівцях Ольга також організовує та долучається до акцій на підтримку військовополонених. Так хочуть нагадати владі про необхідність обмінів.

"Ці акції відбуваються у всіх великих містах України. У Чернівцях чомусь ніхто не робив. Ми хотіли нагадати суспільству про наших полонених та владі про так звані обіцяні обміни. Має наша влада домовлятись з третьою країною, має ООН не просто бути стурбованими", – розповідає Ольга.

Акція "Друге Різдво у полоні" на підтримку бійців Азовсталі
Акція "Друге Різдво у полоні". Джерело: Ольга Золотарьова

У грудні Ольга організувала акцію "Друге Різдво у полоні". Саме стільки жінка чекає на повернення чоловіка. Каже, на Новий рік бажала, щоб Сергій якнайшвидше повернувся з полону: живий та здоровий.

"Я розумію, що він не буде вже таким, яким був. Але буду кохати його таким, яким він є. Будемо повертати його".

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

На початок