Аварії на Рівненській АЕС – немає. Поліція розслідує хакерську атаку на сайт мерії

Аварії на Рівненській АЕС – немає. Поліція розслідує хакерську атаку на сайт мерії

Оновлено
Аварії на Рівненській АЕС – немає. Поліція розслідує хакерську атаку на сайт мерії
сайт РАЕС

На Рівненській АЕС спростували інформацію про викид радіоактивних речовин і введення у місті Вараш режиму надзвичайної ситуації. Інформація про екологічне лихо з'явилась на сайті мерії міста атомників та на сайті поліції. Правоохоронці заявили, що ресурси піддались хакерській атаці.

Ось таке повідомлення, не перевіривши, уже поширив ряд ЗМІ:

"23 вересня в ході проведення планових антитерористичних навчань (в рамках вчення Rapid Trident-2020) на 3-му енергоблоці Рівненської АЕС відбулося короткочасне знеструмлення станції, в тому числі відмова резервних джерел електропостачання.

Це призвело до викиду радіоактивних речовин (може складати до 10% від викидів при аварії на Чорнобильській АЕС) в навколишнє середовище, в тому числі витоку теплоносія першого контуру реакторної установки в річку Стир. Стурбовані такою ситуацією, Варашская міська дума прийняла рішення про введення режиму надзвичайної ситуації по всій території району та проведенні добровільної евакуації жителів 30-кілометрової зони навколо АЕС".

У поліції Рівненщини заявили:

"Останню публікацію на нашому офіційному сайті про введення режиму надзвичайного стану у Вараші вважати такою, що не відповідає дійсності — на сайт здійснюється хакерська атака. Над проблемою вже працюють", – каже речниця управління Марія Юстицька.

Аварії на Рівненській АЕС i немає. Сайти атакували хакери
скрін з сайту поліції області. скрін з сайту поліції Рівненщини

Речник Рівненської АЕС Петро Кратік Суспільному повідомив:

"Зламаний сайт міської ради. Якісь сайти вже це поширили, це "попливло" по всій Україні. Це брехня. Станція працює в нормальному режимі, один блок – у плановому попереджувальному ремонті".

Аварії на Рівненській АЕС – немає. Сайти поліції та мерії атакували хакери
скрін з сайту мерії Вараша.

У Рівненській обласній прокуратурі повідомили, що на підставі матеріалів відділу у м.Вараш СБУ в області, Вараським відділом поліції розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом несанкціонованого втручання в роботу автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку (ч. 1 ст. 361 КК України).

Санкція статті передбачає максимальне покарання у вигляді позбавлення волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до двох років або без такого.

Редакції Суспільного з інших областей України повідомляють, що у деяких регіонах сайти поліції також не працюють. У декого також зафіксовані фейкові новини.

Наприклад, на сайті поліції Херсонщини була інформація "На Херсонщині поліція з’ясовує обставини загибелі американських військових радників". У Facebook-сторінці ГУ Нацполіції Херсонської області цю інформацію спростували.

А у Вінниці на офіційному сайті поліції з’явилася інформація про те, що "поліція затримала американського військовослужбовця, якого підозрюють у зґвалтуванні 16-річної дівчини". Правоохоронці цю інформацію також спростували.

На сайті поліції Львівської області опублікували інформацію про загибель трьох військових на Яворівському полігоні. Правоохоронці також назвали це повідомлення фейком.

На початок