NASA у 2024 планує на тиждень відправити двох астронавтів на Місяць

NASA у 2024 планує на тиждень відправити двох астронавтів на Місяць

NASA у 2024 планує на тиждень відправити двох астронавтів на Місяць
NASA

Національне управління з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA) планує у 2024 році відправити на Місяць двох астронавтів у межах програми The Artemis. Вони будуть ходити по поверхні супутника Землі впродовж тижня і лише потім повернуться додому.

Як повідомили в агентстві, через чотири роки космічний корабель Orion Американський частково багаторазовий космічний корабель, призначений для транспортування чотирьох астронавтів. Наразі знаходиться в розробці NASA.має висадити на південному полюсі Місяця двох астронавтів — чоловіка та жінку. Вони матимуть сучасні скафандри, ніж у попередні місії, що забезпечать більшу гнучкість та мобільність. Астронавти мають провести майже сім днів на поверхні Місяця для збору зразків та здійснення різних експериментів.

У NASA зазначили, що програма Artemis передбачає першу висадку людини на Місяць після місії Apollo-17 1972 року.

Перший етап Artemis-1 передбачатиме випробувальний політ без екіпажу навколо Місяця восени 2021 року, що дозволить перевірити роботу всіх критичних систем, включно з життєзабезпеченням та звʼязком.

Друга місія, Artemis-2, повторить той же рейс з екіпажем на борту вже у 2023 році. Під час цього польоту космонавти будуть вручну пілотувати корабель Orion після того, як він відокремиться від верхнього ступеня ракети-носія.

Що відомо

  • Дослідники з NASA та Гавайського інституту геофізики й планетології виявили на поверхні Місяця натяки на форму оксиду заліза, відому як іржа. На супутнику Землі є багаті залізом гірські породи, утім іржа утворюється лише тоді, коли залізо піддається впливу кисню та води.
  • NASA розглядає можливість відправити кілька місій на Венеру. Раніше вчені виявили на цій планеті газ, який доволі рідко, але виробляється у кишково-шлунковому тракті тварин та на болотах.
На початок