Дослідники з NASA виявили на Місяці іржу. Вона утворюється під впливом кисню і води

Дослідники з NASA виявили на Місяці іржу. Вона утворюється під впливом кисню і води

Дослідники з NASA виявили на Місяці іржу. Вона утворюється під впливом кисню і води
. Місяць. Фото: АР

Дослідники з Національного аерокосмічного агентства США (NASA) та Гавайського інституту геофізики й планетології проаналізували отримані дані з Місяці та виявили на його поверхні натяки на форму оксиду заліза, відому як іржа. На Місяці є багаті залізом гірські породи, утім іржа утворюється лише тоді, коли залізо піддається впливу кисню та води.

Як повідомляє CNN, науковці проаналізували дані з індійського зонда Chandrayaan-1, який облетів навколо Місяця у 2008 році. Він зібрав дані, які привели до численних відкриттів впродовж багатьох років, зокрема відкриття того, що на поверхні супутника Землі є молекули води. Зонд також був оснащений приладом, який міг аналізувати мінеральний склад Місяця.

"Спочатку я зовсім не повірила у це. Вона (іржа - ред.) не повинна існувати, виходячи з умов, що існують на Місяці", - заявила вчена з Лабораторії реактивного руху NASA Ебігейл Фрейман.

Науковці припустили, що оскільки іржа була більше зосереджена на тому боці Місяця, який звернений до Землі, її утворення "якимось чином пов'язане з нашою планетою".

За словами дослідників, Земля оточена магнітним полем, і сонячний вітер розтягує цей міхур, створюючи довгий магнітний хвіст. Таким чином Місяць потрапляє у цей хвіст за три дні до його повноти, і потім ще впродовж шести днів перетинає його, щоб вийти з іншого боку. Учені припускають, що за ці шість днів магнітний хвіст Землі покриває поверхню Місяця електронами.

За даними NASA, частинки пилу на поверхні Місяця можуть відриватися від його поверхні і утворювати пилову бурю. За словами провідного автора дослідження Лі Шуая з Гавайського університету, молекули кисню з Землі можуть за таким же принципом переміщатися на "цьому магнітному хвості", опускатися на Місяць, та взаємодіяти з молекулами води, утворюючи іржу.

"Наша гіпотеза полягає в тому, що місячна іржа утворюється в результаті окислення завдяки кисню з верхніх шарів атмосфери Землі, який безперервно видувається на поверхню Місяця сонячним вітром", — сказав Лі Шуая.

Щоб зібрати більше даних для цих невирішених загадок, NASA створює нову версію інструменту, який збирав всі існуючі дані про мінеральний склад Місяця.

На початок