NASA планує відправити кілька місій на Венеру для пошуку ознак життя

NASA планує відправити кілька місій на Венеру для пошуку ознак життя

NASA планує відправити кілька місій на Венеру для пошуку ознак життя
. wikipedia.org

Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) розглядає можливість відправити кілька місій на Венеру. Раніше вчені виявили на цій планеті газ, який доволі рідко, але виробляється у кишково-шлунковому тракті тварин та на болотах.

Як повідомили в американському урядовому агентстві, дослідники NASA розглядають можливість здійснити місії у 2021 році в рамках проєкту Discovery. З чотирьох можливих варіантів науковці можуть обрати лише дві.

Серед заявок є астробіологічна місія на Місяць, Нептун та його супутник Тритон, геологічна місія на найбільш вулканічно активне планетарне тіло Сонячної системи - Іо. Дві інші місії, що розглядаються, це місії на Венеру. Одна з них зосереджена на дослідженні атмосфери планети, а друга — на геологічної історії.

Усі ці місії в лютому увійшли в список відібраних за конкурсом малих космічних місій на грант в $ 500 мільйонів.

Наразі агентство США співпрацює з Європою в рамках іншої запропонованої місії Венери під назвою EnVision.

Довідка. Венера - друга від Сонця найближча до Землі планета. У порівнянні з іншими планетами Венера обертається у зворотному напрямку. Це означає, що Сонце на планеті встає на заході і заходить на сході. Атмосфера Венери складається в основному з вуглекислого газу і азоту. Поверхня планети повністю приховують густі хмари, що складаються з крапель сірчаної кислоти.

Що відомо

  • 14 вересня група вчених Массачусетського технологічного університету (США) і Кардіфського університету (Великобританія) повідомила про виявлення на Венері фосфіну - газу, який може мати біологічне походження.
На початок