За 11 місяців на Львівщині народилося понад 14 тисяч немовлят

За 11 місяців на Львівщині народилося понад 14 тисяч немовлят

За 11 місяців на Львівщині народилося понад 14 тисяч немовлят
Львівська обласна клінічна лікарня, 28 грудня 2023. Фото: Єлісавета Сілаєва / Суспільне Львів

За 11 місяців цього року у Львові й області народилося понад 14 тисяч немовлят. А три роки тому на рік народжувалася майже 21 тисяча дітей.

Про це Суспільному розповів головний позаштатний спеціаліст Львівської ОВА з питань акушерства та гінекології Михайло Степанчак.

Тетяна Максимець — мама двійні. Розповідає, що вагітність планувала давно. Діток назвали Артемом і Анною.

"Ти не дивишся на зовнішні фактори, ти дивишся, що ось-ось твоя мрія здійснилася. Я вже не думала, ніяка там війна, ні нічого. Я хотіла здорових діток, і щоб вони по вазі гарно пройшли, оскільки я розуміла свої ризики, що народяться швидше, передчасно, можливо з якимось вадами", — каже Тетяна Максимець.

Тетяна Максимець, 28 грудня 2023.
Тетяна Максимець, 28 грудня 2023. Фото: Єлісавета Сілаєва / Суспільне Львів

Жінка народила у Львівській обласній клінічній лікарні. За рік кількість пологів там зросла, розказує акушерка-гінекологиня Жанна Салінг.

"Дуже великий відсоток жінок, які є ВПО. Ми їм надаємо як і акушерську допомогу, так і, звичайно, психологічну допомогу. Ми стараємось їх адаптувати, в соціальному аспекті, адаптувати в материнському аспекті, щоб їм якомога легше було перенести в умовах іншого міста", — каже Жанна Саліг.

Лікарка із немовлям у Львівській обласній клінічній лікарні, 28 грудня 2023.
Лікарка із немовлям у Львівській обласній клінічній лікарні, 28 грудня 2023. Фото: Єлісавета Сілаєва / Суспільне Львів

Народжуваність зросла не у всіх лікарнях області. За словами головного позаштатного спеціаліста Львівської ОВА з питань акушерства та гінекології Михайла Степанчака, впродовж десяти років кількість пологів на Львівщині зменшилася на 30%.

"За 2020 рік у закладах Львівської області відбулося 20675 пологів. У 2021 році — 19 113 пологів. У 2022 році — 16 976. Тенденція, на жаль, зберігається негативна, в плані кількості пологів", — розповів Михайло Степанчак.

За словами Михайла Степанчака, за 11 місяців 2023 року на Львівщині та у Львові відбулося понад 14 тисяч пологів.

На початок