На Чернігівщині у двох громадах не затвердили бюджет на 2024 рік: яка причина

На Чернігівщині у двох громадах не затвердили бюджет на 2024 рік: яка причина

На Чернігівщині у двох громадах не затвердили бюджет на 2024 рік: яка причина
ФОТО: колаж Суспільне Чернігів

На Чернігівщині у двох громадах, Деснянській та Чернігівській, не затвердили бюджет на 2024 рік.

Про це 27 грудня на засіданні Ради громад Чернігівської області сказав начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус.

Секретар Деснянської територіальної громади Ірина Синєгуб у коментарі Суспільному розповіла, що 27 грудня вони намагалися прийняти бюджет, однак кворуму зібрати не вдалося.

"Бюджет не затвердили. Сьогодні (27 грудня, — ред.) не було кворуму. З 22 депутатів було 12. Один проголосував проти відкриття сесії і пішов. Наш бюджет набагато менший ніж раніше. ПДФО забрали і у нас майже нічого не залишилося", — сказала Ірина Синєгуб.
На Чернігівщині у двох громадах не прийняли бюджет: яка причина
Ірина Синєгуб. ФОТО: з сайду Деснянської територіальної громади

Нагадаємо, в Деснянській громаді також не прийняли бюджет на 2023 рік. Голова Деснянської громади Юрій Осташевський тоді розповів, що проєкт бюджету двічі виставляв на голосування, однак кворуму зібрати не вдалося.

У Чернігові бюджет не ухвалили, бо передали проєкт на затвердження до міської військової адміністрації. Зі слів виконувача обов'язків міського голови Чернігова Олександра Ломака, вони включили всі рекомендації від міської військової адміністрації до проєкту бюджету міста на 2024 рік, окрім однієї — виділення 40 мільйонів гривень на придбання житла для людей з інвалідністю, які отримали її під час оборони країни.

Цих грошей у бюджеті міста немає, каже Ломако. З його слів, після погодження проєкту МВА буде ухвалений бюджет на 2024 рік. Для цього вони мають ще два робочих дні.

На Чернігівщині у двох громадах не прийняли бюджет: яка причина
Олександр Ломако. ФОТО: Суспільне Чернігів

У бюджеті на 2024 рік у Чернігові зменшать видатки на спорт, культуру, освіту, прибирання міста та парків. Згідно з документами, які надав Суспільному начальник Чернігівської міської військової адміністрації Дмитро Брижинський, він пропонує зекономити та перерозподілити на потреби ЗСУ майже 240 мільйонів гривень, зокрема на закупівлю БпЛА, автомобілів, тепловізорів, засобів зв'язку.

Загалом пропозицій для скорочення видатків до проєкту бюджету від Чернігівської МВА налічується 29, їх ухвалили після обговорення бюджету з депутатами й громадськими активістами 20 грудня.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок