Ремонт каналізаційного колектора у полтавському мікрорайоні Яр: які роботи вже почали

Ремонт каналізаційного колектора у полтавському мікрорайоні Яр: які роботи вже почали

У полтавському мікрорайоні Яр тривають підготовчі роботи до ремонту аварійної ділянки каналізаційного колектора. Обвал стався на початку грудня. Нині працівники підприємства "Полтава Будкомплекс" проводять тимчасову лінію спуску каналізаційних відходів.

Про це Суспільному розповів монтажник зовнішнього трубопроводу Ростислав Парасоцький.

Ремонт каналізаційного колектора у полтавському мікрорайоні Яр: які роботи вже почали
Підготовчі роботи до капітального ремонту аварійної ділянки почали тут півтора тижні тому. Фото: Суспільне Полтава

У полтавському мікрорайоні Яр біля каналізаційного колектора тривають підготовчі роботи до капітального ремонту аварійної ділянки. Це почали робити півтора тижні тому, розповів монтажник зовнішнього трубопроводу Ростислав Парасоцький.

"Привезли сюди трубу поліетиленову 500-го діаметру для того, щоб зробити тимчасову лінію зверху, щоб ми могли займатись ремонтом колектора. Треба дібратись до колодязя, протягнути магістраль, щоб ми розуміли, де ми зможемо конкретно працювати. Ми почали звідси, тому що тут у нас дозволяє ґрунт. Далі йде там болото, ніяка техніка, крім гусеничного екскаватора, доїхати не може", — розповів монтажник підприємства "Полтава Будкомплекс" Ростислав Парасоцький.

Ремонт каналізаційного колектора
Ремонт каналізаційного колектора. Фото: Суспільне Полтава

Обвал на одному з основних колекторів Полтави стався на вулиці Оржицькій на початку грудня. Утворилось провалля близько 200 метрів, та через зсув ґрунту упала електроопора.

Як повідомляв раніше Суспільному начальник служби каналізації "Полтававодоканалу" Іван Мистюк, протяжність аварійної ділянки близько 1000 метрів. Колектор із залізобетонних труб побудували 1966-го, а перекладати його почали 2016-го.

Ремонт каналізаційного колектора у полтавському мікрорайоні Яр
Ремонт каналізаційного колектора у полтавському мікрорайоні Яр. Фото: Суспільне Полтава

"Кожен день сюди виїжджає бригада. У залежності від об’єму роботи – це десь 4-5 людей. Допомагають нам додатково два екскаватори, гусеничний і колісний для того, щоб ми могли протягувати магістраль через болото", — додав Ростислав Парасоцький.

Тендер щодо капремонту колектора підприємство "Полтававодоканал" оприлюднило 11 грудня. У відповіді на запит Суспільного до "Полтававодоканалу" вказано, що переможцем аукціону є компанія "ЕМПАЙР БУД ІНДАСТРІ", але вона не є генеральною підрядною організацією. Договір з нею поки не уклали. Роботи розпочав інший учасник тендеру – приватне підприємство "Полтава Будкомплекс". До укладення договору "Полтававодоканал" від коментарів відмовляється.

За даними сайту “Prozorro”, очікувана вартість капітального ремонту ділянки каналізаційного колектора у мікрорайоні Яр — майже 23,5 мільйони гривень. Згідно з тендером, капітальний ремонт аварійної ділянки колектора планують завершити до 31 грудня 2024.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок