Програма розвитку галузі охорони здоров’я у Полтавській громаді на 2024-й рік: що передбачає

Програма розвитку галузі охорони здоров’я у Полтавській громаді на 2024-й рік: що передбачає

Зарплати, обладнання та харчування пацієнтів: витрати на медицину у Полтавській ТГ 2024
Зображення ілюстративне. Фото: Суспільне Полтава

У Полтавській громаді пропонують затвердити програму розвитку галузі охорони здоров’я на 2024-й рік. У ній передбачені гроші на виплату зарплат, закупівлю ліків та нового обладнання.

За програмою, на 2024-й рік необхідне фінансування складає 530 мільйонів гривень. Про це 27 грудня під час засідання постійної комісії у Полтавській міській раді повідомив директор департаменту охорони здоров’я Сергій Котов, стало відомо з онлайн-трансляції.

223 мільйони гривень у програмі планують передбачити на придбання й оновлення матеріально-технічної бази й нове обладнання. Іще 85 мільйонів гривень ― на виплату заробітних плат. Це на 34,4 мільйона гривень менше, ніж 2023-го, розповів Сергій Котов.

"Усі лікувальні заклади, крім трьох, є фінансово спроможними для можливості за рахунок коштів НСЗУ виплачувати заробітну плату. Не спроможні виплачувати заробітну плату 5-а лікарня, 3-я поліклініка і центральна районна лікарня. Переважно туди й будуть спрямовані кошти видатків по цій програмі на заробітну плату", ― сказав директор департаменту.

За його словами, інші напрямки витрати грошей такі ж, як і раніше.

"Ми фінансуємо медикаменти частково та перев’язувальні матеріали у сумі 86 мільйонів гривень. Із них 15 мільйонів ― це видатки на засоби реабілітації та медикаменти для лікування важких орфанних захворюваньОрфанні хвороби — це вроджені або набуті захворювання, які трапляються вкрай рідко — рідше ніж один випадок на 2000 населення країни. Хочу зазначити, що на медикаменти будуть використовуватися і кошти Національної служби здоров’я у сумі орієнтовно 32―33 мільйона гривень".

На харчування пацієнтів, за програмою, необхідно 35,4 мільйона гривень. Зокрема, вартість їжі на день у лікарнях складає 55 гривень, у дитячій міській ― 85 гривень, а у перинатальному центрі ― 94 гривні. Найбільше ― 135 гривень на добу ― будуть витрачати на їжу для "так званого спеціального контингенту", сказав Сергій Котов.

За його словами, також 75,6 мільйона гривень необхідно для оплати енергоносіїв. Це приблизно така ж сума, як і 2023-го року.

На засіданні комісії підтримали ухвалення програми, остаточно затвердити її мають депутати на сесії Полтавської міської ради.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок