Армія Ізраїлю виявила тіла п’яти заручників у тунелях ХАМАСу

Армія Ізраїлю виявила тіла п’яти заручників у тунелях ХАМАСу

Ізраїльські військові під час наземної операції в Секторі Гази
. Ізраїльські військові під час наземної операції в Секторі Гази, 2 листопада 2023 року. Фото: Сили оборони Ізраїлю через AP

Тіла п'яти полонених громадян Ізраїлю, серед яких троє військових, знайшли у підземних тунелях палестинського руху ХАМАС на півночі Сектора Гази.

Про це пише The Times of Israel.

Зазначається, що заручники були викрадені з Ізраїлю 7 жовтня палестинськими бойовиками та перевезені до Сектора Гази. Пізно ввечері в неділю, 24 грудня, останки були знайдені в системі тунелів у районі, що належить до табору біженців Джабалія.

Підземний тунель складався з двох рівнів. Перший тунель розмішувався на глибині 10 метрів, другий – на глибині десятків метрів. Тунелі використовувалися для атак та пересування бойовиків ХАМАСу. На глибині виявлено зброю, інфраструктуру для виробництва зброї та екстрені укриття.

За інформацією ізраїльської армії, тунелі були пов'язані із шахтою, яка вела до резиденції командира північної бригади палестинського руху Ахмада Андура.

"Завдяки зусиллям розвідки… солдати виявили та витягли тіла п'яти заручників, викрадених 7 жовтня, та доправили їх до Ізраїлю для поховання", – зазначається у заяві ЦАХАЛ.

Відомо, що серед заручників – офіцер, сержант та полковник армії оборони Ізраїлю.

Що відомо про вторгнення ХАМАС в Ізраїль

Вранці 7 жовтня бойовики руху ХАМАС вдерлися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь Ізраїль розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію.

Світові лідери засудили атаку ХАМАС на Ізраїль, зокрема свою солідарність із народом Ізраїлю висловили в Європейському союзі та Україні.

Уряд Ізраїлю 8 жовтня підтримав запровадження воєнного стану в країні.

9 жовтня Ізраїль заявив про відновлення контролю над усіма прикордонними містами та згодом анонсував "повну облогу" Сектора Гази.

Прем'єр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 11 жовтня погодився сформувати уряд національної єдності з членами опозиції, включаючи колишніх генералів, щоб керувати країною через кабінет міністрів воєнного часу.

Того ж дня у Секторі Гази припинилося постачання електроенергії. Це сталося після того, як на єдиній електростанції закінчилося паливо. 12 жовтня міністр енергетики Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що анклав залишатиметься без світла, води та палива, поки не будуть звільнені заручники з Ізраїлю.

13 жовтня Армія оборони Ізраїлю закликала цивільних мешканців міста Газа евакуюватися у південному напрямку "задля власної безпеки та захисту".

27 жовтня речник ЦАХАЛу контрадмірал Даніель Хагарі заявив, що ізраїльські сухопутні війська "розширюють свої наземні операції" та посилять повітряні удари у Секторі Гази.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 28 жовтня повідомив, що другий етап війни проти ХАМАСу розпочався напередодні ввечері.

1 листопада сухопутні сили Ізраїлю прорвали передову лінію оборони палестинського руху ХАМАС у північній частині Сектору Гази.

Міністр оборони Ізраїлю Йоав Галлант 13 листопада заявив, що бойовики угруповання ХАМАС втратили контроль над Газою.

На початок