Протест на кордоні: у Польщі сподіваються на припинення блокади до Різдва

Протест на кордоні: у Польщі сподіваються на припинення блокади до Різдва

Протест на кордоні: у Польщі сподіваються на припинення блокади до Різдва
Польські перевізники та фермери блокують пункту пропуску "Шегині-Медика", 23 листопада 2023 року. Фото: Ольга Дейнека/Суспільне Львів

Заступник міністра інфраструктури Польщі Павел Ганчарж заявив, що у питанні розблокування кордону є прорив.

Про це посадовець повідомив під час спілкування з журналістами 22 грудня, передає портал Wirtualna Polska.

Ганчарж розповів, що, перебуваючи з візитом у Києві в складі польської делегації, провів перемовини зі своїм українським колегою Сергієм Деркачем.

Заступник міністра інфраструктури Польщі зазначив, що Київ і Варшава узгоджують "останні деталі", аби дійти компромісу щодо кордону.

Посадовець висловив сподівання, що невдовзі глава польського Мінінфраструктури Даріуш Клімчак зустрінеться з комітетом, який протестує на кордоні, й до Різдва "вдасться розв'язати проблему".

"Україна бореться, але є також інтереси підприємців, які турбуються про своє існування та про те, що їх можуть витіснити з ринку перевезень. Думаю, після сьогоднішньої зустрічі стартова позиція дуже хороша", — додав Ганчарж.

Як повідомили у Мінвідновлення України, урядовці узгодили план дій для розблокування кордону.

"Ключовий результат зустрічі – погодження спільних позицій для розблокування кордону. Сторони досягли порозуміння щодо компромісних рішень та їхньої реалізації", — йдеться в повідомленні.

Наступним етапом стануть перемовини на рівні польського міністерства та протестувальників.

У Мінвідновлення наголосили, що зміни до поточної угоди про лібералізацію вантажних перевезень не обговорюється.

Раніше заступник міністра інфраструктури Сергій Деркач наголосив, що Україна виконала заходи стосовно розблокування кордону з Польщею, про які домовлялися під час тристоронніх зустрічей.

Що відомо про страйк польських перевізників

6 листопада, близько 14:00 за українським часом, польські перевізники почали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску "Краківець-Корчова", "Ягодин-Дорохуськ" та "Рава-Руська-Хребене".

Учасник страйку Томаш Борковський розповів, що до блокади долучились представники транспортних компаній. Вони вимагають, аби повернули дозволи на комерційні перевезення для України.

Протестувальники заявили, що не будуть блокувати рух для автобусів, легкових авто, а також вантажівок, які перевозять гуманітарну допомогу Україні, або тварин чи швидкопсувні вантажі.

Асоціація "Укравтопром" із посиланням на Міжнародну транспортну асоціацію України зазначила, що причина страйків — надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами ЄС.

На початок