Деркач: Україна виконала всі заходи для розблокування кордону з Польщею

Деркач: Україна виконала всі заходи для розблокування кордону з Польщею

Деркач: Україна виконала всі заходи для розблокування кордону з Польщею
Фото: НАЗК

Заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач заявив, що Україна виконала заходи стосовно розблокування кордону з Польщею, про які домовлялися під час тристоронніх зустрічей.

Про це посадовець поінформував у ефірі телемарафону "Єдині новини".

Деркач зазначив, що у питанні блокади кордону вже є зрушення, оскільки було відкрито пункт пропуску "Угринів-Долгобичув".

"Окрім цього, згідно з останніми домовленостями із Єврокомісією та польським урядом, ми напрацювали низку заходів, які мали б фактично задовольнити протестувальників та зупинити протест. Фактично ці заходи всі виконані", — сказав заступник міністра.

За словами посадовця, Україна технічно готова до відкриття нових смуг для порожніх транспортних засобів у системі єЧерга, що було обіцяно раніше — це можливо лише у разі відкриття кордону.

Деркач додав, що про всі вжиті заходи Україна повідомила Польщу та ЄК.

Більшість держав ЄС підтримують Україну

Заступник міністрів також розповів, що 4 грудня відбулося засідання Ради з питань транспорту, торгівлі та енергетики у Єврокомісії, на якому, зокрема було обговорено питання блокади кордону.

"Більшість держав ЄС виступили за підтримку України. Фактично кожна держава виступила із засудженням протестів, що відбуваються на українсько-польському та українсько-словацькому кордонах, що призводить до економічної шкоди для всього Європейського союзу і точно не допомагає Україні виграти війну", — наголосив посадовець.

Деркач підкреслив: "Тому були гучні заяви від деяких держав Євросоюзу та від ЄК про негайні заходи для польського уряду".

Що відомо про страйк польських перевізників

6 листопада, близько 14:00 за українським часом, польські перевізники почали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску "Краківець-Корчова", "Ягодин-Дорохуськ" та "Рава-Руська-Хребене".

Учасник страйку Томаш Борковський розповів, що до блокади долучились представники транспортних компаній. Вони вимагають, аби повернули дозволи на комерційні перевезення для України.

Протестувальники заявили, що не будуть блокувати рух для автобусів, легкових авто, а також вантажівок, які перевозять гуманітарну допомогу Україні, або тварин чи швидкопсувні вантажі.

Асоціація "Укравтопром" із посиланням на Міжнародну транспортну асоціацію України зазначила, що причина страйків — надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами ЄС.

На початок