Торгівля між Росією та Китаєм у 2023 році перевищила 200 млрд доларів — New York Times

Торгівля між Росією та Китаєм у 2023 році перевищила 200 млрд доларів — New York Times

ЗМІ
Торгівля між Китаєм та Росією
Лідер Китаю Сі Цзіньпін та президент Росії Володимир Путін 20 березня 2023 року в Москві, Росія. Фото: Пресслужба президента РФ/AP

Торгівля між Росією та Китаєм перевищила 200 мільярдів доларів за перші 11 місяців цього року. Країни не очікували досягти цього до 2024 року. Найбільший прибуток принесли виробники автомобілів.

Про це пише газета The New York Times.

Дилерський центр, який працює на кордоні Китаю з Росією та продає вантажівки, за минулий рік подвоїв продажі завдяки російським клієнтам. Китайський експорт до свого сусіда настільки сильний, що цього літа китайські будівельники побудували склади та 20-поверхові офісні вежі на кордоні, пишуть журналісти газети.

Епіцентром цих продажів стало прикордонне місто Хейхе. Європейські санкції проти РФ змусили країну-агресорку перейти на китайський ринок для закупівлі всього, від автомобілів до комп’ютерних мікросхем. Своєю чергою, Москва продавала нафту та природний газ Пекіну з великими знижками.

Російських продовольчих товарів у китайських супермаркетах стало набагато більше, а торгівля між двома країнами перевищила 200 мільярдів доларів за перші 11 місяців цього року, рівень, якого країни не очікували досягти до 2024 року.

Війна Росії в Україні також отримала позитивний імідж від Китаю. Державні ЗМІ постійно поширюють російську пропаганду в Китаї та по всьому світу. Російська культура просочилася у китайську і самі китайці почали фотографуватися у національному російському вбранні.

Експорт Китаю до Росії зріс на 69% за перші 11 місяців 2023 року порівняно з тим самим періодом до вторгнення в Україну.

"Збереження та розвиток китайсько-російських відносин є стратегічним вибором, зробленим обома сторонами на основі фундаментальних інтересів двох народів", — сказав китайський лідер Сі Цзіньпін.

Сполучені Штати рішуче застерегли Китай від відправки озброєнь до Росії, і поки не знайшли доказів того, що вони це роблять. Але деяке цивільне обладнання, яке Китай продає Росії, як-от безпілотники та вантажівки, також використовується у військових цілях.

Між країнами проведені трубопроводи, які потрібні для одного з найважливіших товарів, якими вони торгують — енергії. Експорт дешевих російських газу та нафти, які знаходяться під санкціями Заходу, допомогли китайським заводам конкурувати на світових ринках, тим самим витісняючи виробників якісних європейських товарів.

Росія нарощує до Китаю поставки природного газу через свій трубопровід "Сила Сибіру" та веде переговори про будівництво другого, який транспортував би газ із родовищ, які обслуговували Європу до війни проти України.

Китай і Росія також домовилися менше ніж за три тижні до вторгнення побудувати третій, менший трубопровід, який транспортуватиме газ. Його будівництво відбувається невпинно, йдеться у матеріалі.

На початок