13 будинків сімейного типу переїхали на Івано-Франківщину із зони бойових дій

13 будинків сімейного типу переїхали на Івано-Франківщину із зони бойових дій

13 будинків сімейного типу переїхали на Івано-Франківщину із зони бойових дій
Фото ілюстративне: Unsplash/Piron Guillaume

13 будинків сімейного типу переїхали на Івано-Франківщину з інших областей України від початку повномасштабного вторгнення РФ.

Про це 21 грудня на пресконференції розповіла виконувачка обов’язків начальника служби у справах дітей обласної військової адміністрації Марія Євчук.

З її слів, із зони бойових дій на Івано-Франківщину також переїхали 189 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Вони отримали статус внутрішньо переміщених осіб. Марія Євчук розповіла, що з інших областей країни на Франківщину евакуювали 43 опікунські та сім прийомних сімей.

Наталія Дмитрієва разом зі своїми названими дітьми переїхала із Запорізької області.

"Чому потрібно, щоб найбільше дітей потрапили в сімейні форми виховання? У мене — п'ятеро дітей. Одна дитина юридично вже вийшла з-під опіки. Їй 21 рік. Іншій — 20 років, вона — в Німеччині. Троє дітей зараз перебувають зі мною — 17, 16 і 12 років. У трьох з моїх дітей рідні мами виховувалися в інтернатах — оце "коло" треба розривати. Я впевнена, що діти моїх вихованців не потраплять в інтернатні заклади", — каже Наталія Дмитрієва.

Заступниця голови обласної військової адміністрації Людмила Сірко розповіла, що в Івано-Франківській області планують побудувати два будинки сімейного типу: в Галицькій і Лисецькій територіальних громадах.

"Адже до нас переїхали будинки сімейного типу з інших регіонів. У нашій області теж є місцеві жителі, які виховують 90 дітей у 16 будинках сімейного типу. Ми, як орган влади, зацікавлені в тому, щоб вони мали своє житло", — говорить Людмила Сірко.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок