Фінляндія ухвалила 21-й пакет допомоги Україні на €106 млн

Фінляндія ухвалила 21-й пакет допомоги Україні на €106 млн

Зеленський Нііністьо Фінляндія президент Фінляндії
Президент України Володимир Зеленський та глава Фінляндії Саулі Нііністьо, Гельсінкі, 3 травня 2023 року. Фото: Getty Images

Президент Фінляндії Саулі Нііністьо 21 грудня на підставі пропозиції уряду затвердив пакет воєнної допомоги Україні на 106 млн євро. Але що там буде — поки не розкривають.

Про це повідомила пресслужба Міністерства оборони Фінляндії.

"Фінляндія налаштована на підтримку України як у короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі. Загальна вартість пакетів оборонного обладнання, які ми постачаємо, зараз становить 1,6 мільярда євро", — сказав міністр оборони країни Антті Хаккянен.

З оперативних і безпекових міркувань відомство не оприлюднює жодних подробиць щодо точного змісту, способу та часу доставлення допомоги.

Про 21-й пакет допомоги глава Фінляндії попередньо заявляв 13 грудня на пресконференції спільно з учасниками Саміту країн Північної Європи. На Саміт тоді прибув президент України Володимир Зеленський.

Саулі Нііністьо тоді анонсував, що пакет допомоги "складається з озброєння", а ще додав, що Фінляндія подвоює виробництво боєприпасів.

Ще 5 грудня міністр оборони країни Антті Хякканен сказав, що Фінляндія розпочинає виробництво артилерійських снарядів для України як різдвяний подарунок українцям.

Допомога Фінляндії

11 жовтня Фінляндія надала Україні 19 пакет допомоги на 95 мільйонів євро. Тоді міністр оборони Антті Хаккянен заявив, що нині триває війна, результат якої "вирішить порядок безпеки Європи та Фінляндії в майбутньому".

23 жовтня Фінляндія передала Україні 9 спецавтомобілів (4 карети швидкої допомоги, 3 пожежні автомобілі, 1 автоцистерну та 1 автопідйомник).

17 листопада Фінляндія передала Україні 20-й пакет військової допомоги загальною вартістю у 100 мільйонів євро. Міноборони Фінляндії не розголошує деталі про вміст пакета, спосіб або терміни його доставки — з оперативних міркувань і щоб гарантувати, що допомога безпечно дістанеться до місця призначення.

24 листопада Фінляндія оголосила про 3 млн євро додаткової підтримки для покращення продовольчої безпеки в Україні. Частину коштів мають спрямувати на розмінування українського села.

На початок