У Верховній раді розглядають перехід на електронні трудові книжки

У Верховній раді розглядають перехід на електронні трудові книжки

У Верховній раді розглядають перехід на електронні трудові книжки Суспільне: Кропивницький

2 веpесня Веpховна Pада ухвалила в пеpшому читанні законопpоєкт пpо електpонні тpудові книжки. Документ пеpедбачає п’ятиpічний пеpехідний пеpіод викоpистання як папеpового, так і електpонного ваpіанту книжки. За цей час дані укpаїнців мають бути пеpенесені до Єдиного деpжавного pеєстpу. Свою електронну книжку можна буде побачити в особистому кабінеті на вебпорталі Пенсійного фонду або в мобільному додатку. Додавати та змінювати інформацію в книжці зможуть як роботодавці, так і працівникіи, розповіла заступниця Голови правління Пенсійного фонду України Ірина Ковпашко.

Електронні трудові з’являться, коли депутати проголосують за законопроєкт у дpугому читанні та його підпише Президент. Після цього роботодавці будуть зобов’язані вести трудові книжки в виключно електронному вигляді. У паперовому варіанті – за бажанням працівника.

За словами заступниці Голови правління Пенсійного фонду України, електронні книжки матимуть дві основні переваги:

«По-перше, переведення паперової книжки в електронний вигляд дасть можливість заздалегідь перевірити правильність внесених даних. По-друге, при зміні місця роботи данні про трудову діяльність нікуди не зникнуть».

Що відомо

  • З 1 липня на вебпорталі Пенсійного фонду можна оформити автоматичне призначення пенсії. Послуга дозволяє заздалегідь підготувати необхідні документи для призначення пенсії та отримати її після досягнення пенсійного віку без додаткових звернень.
  • Послугою автоматичного призначення пенсії скористалися 77 жителів Кіровоградщини. Про це розказала начальниця головного упpавління Пенсійного Фонду в Кіpовогpадській області Наталія Сімонян. Всього в Україні – більше 7 тисяч людей. 94% таких заяв розглянули і призначили пенсії, розказала заступниця Голови правління Пенсійного фонду України Ірина Ковпашко.
  • Подати заяву на автоматичне призначення пенсії та переглянути електронний варіант трудової книжки згодом можна буде в мобільному додатку «Пенсійний фонд». Нині, за словами Ірини Ковпашко, додаток скачали майже 150 тисяч українців.
  • Також заступниця зазначила, що такий спосіб отримання послуг знизить ризик захворіти на COVID-19

Через додаток можна:

  1. · подати заяву на призначення або перерахунок пенсії;
  2. · подати запит для внесення змін до пенсійної справи;
  3. · отримати та завантажити електронні документи з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, які доступні в особистому кабінеті;
  4. · переглянути відомості з Реєстру застрахованих осіб (анкетні дані, надана роботодавцем (страхувальником) інформація про заробітну плату, сплачені на користь особи страхові внески, набутий страховий стаж) та з електронної пенсійної справи;
  5. · одержувати та переглядати повідомлення від Пенсійного фонду, відстежувати стан опрацювання звернень до Пенсійного фонду України.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди