У Франківську викладачка медуніверситету вчить студентів лікувати "російською банею" та парафіном. У виші відреагували

У Франківську викладачка медуніверситету вчить студентів лікувати "російською банею" та парафіном. У виші відреагували

Доповнено
У Франківську викладачка медуніверситету вчить студентів лікувати "російською банею" та парафіном. У виші відреагували
Фото ілюстративне: Facebook/Івано-Франківський національний медичний університет

Викладачка кафедри загальної практики, фізичної реабілітації та спортивної медицини Івано-Франківського медуніверситету вчить студентів на парах лікувати пацієнтів парафіном, грязями й "російською банею", а також рекомендує вивчати літературу 1984 року. Окрім цього, в її кабінеті висить диплом від спілки російських гастроентерологів, датований 2015 роком.

Про це повідомила у Facebook керівниця благодійного фонду "Свої" та військовослужбовиця Леся Литвинова.

Також вона звернулася до міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка з проханням відреагувати.

"Чи можете ви мені сказати, пане міністр, чому ті студенти, які потім прийдуть працювати в ті самі реабілітаційні центри, мають вивчати лікувальні властивості парафіну, грязей і решту сумнівних радянських надбань? Чому викладач дозволяє собі розповідати, що в Радянському Союзі такі заклади були на кожному кроці, а Україна їх розвалила? Чому весь цей чудовий план навчання затверджений? Чому ті студенти, які відмовляються вчити теми "Російська лазня" й "Водо- та електролікування", ризикують не скласти сесію?" — пише Леся Литвинова.

За її словами, студенти намагаються протистояти викладачці.

"Як на мене, скарга в деканат не подіє. Бо уявити, що декан факультету вперше чує про навчальний план, важко. Тоді виникає ще одне питання: а він там взагалі на хіба працює", — додає військовослужбовиця.

Також Леся Литвинова звернула увагу на диплом від спілки російських гастроентерологів, який висить в кабінеті викладачки медуніверситету.

Диплом викладачки Івано-Франківського університету
Диплом викладачки Івано-Франківського університету. Фото: Facebook/Леся Литвинова

"Датований, до речі, 2015 роком, коли в нас вже рік, як війна в країні йшла. Ні, ну я все розумію. Багато хто тоді все ще їздив по конференціях в московію. Але, може, вже час хоча б зі стіни зняти, нє?" — запитує Леся Литвинова.

Що відповів Ляшко

У коментарях під дописом міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко відповів: "Дякую, що звертаєте увагу. Зараз наведу декому різкість на зміни, які відбулися в країні в підходах до надання реабілітаційної допомоги у сфері охорони здоров'я".

Позиція медуніверситету

Виконувачка обов'язків керівника пресслужби медуніверситету Роксолана Рибчинська у коментарі Суспільному повідомила, що у виші зібрали комісію, яка розпочне службове розслідування щодо цієї викладачки. Йдеться про використання педагогинею на практичних заняттях з дисципліни "Фізична реабілітація при коморбідній патології" російськомовної літератури, а також викладання деяких методів реабілітації, що суперечать рекомендаціям МОЗ України.

На запитання журналістки Суспільного, чи відсторонили викладачку від роботи, Роксолана Рибчинська відповіла так: "Наразі триває розслідування. Ще ніяких результатів немає".

За її словами, службове розслідування триватиме з 19 до 22 грудня. 22 грудня голова комісії повинен подати акт за його результатами.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок