Сума штрафів за "дискредитацію ЗС РФ" становить понад 15 мільйонів рублів для українських активістів у Криму — Ташева

Сума штрафів за "дискредитацію ЗС РФ" становить понад 15 мільйонів рублів для українських активістів у Криму — Ташева

Постійна представниця президента України в АР Крим Таміла Ташева
Постійний представник Президента України в АР Крим Таміла Ташева. Фото: УНІАН

Сукупна сума штрафів за "дискредитацію ЗС РФ" становить вже понад 15 мільйонів рублів (близько 6,1 млн грн) для кримських проукраїнських активістів. Також наразі позбавлені волі з політичних мотивів 191 людина в окупованому Криму, 123 з них є кримськими татарами.

Про це повідомила постійна представниця президента України в АРК Таміла Ташева під час пресконференції Представництва та Офісу Кримської Платформи, присвячену результатам їхньої діяльності за 2022-2023 роки.

За її словами, з початку повномашстабного російського вторгнення чинять спротив окупації у Криму не тільки об'єднані рухи ("Жовта Стрічка", "Атеш", "Зла Мавка", "Кримська бойова чайка" тощо), а й звичайні громадяни.

"Здебільшого, це звичайні люди, українські громадяни, може й російські громадяни, які в певних формах чинять цей спротив. Крим — це велика військова база, з великою кількістю ФСБ й правоохоронних органів, а тому це невеликі демонстрації. Як це виглядає: це підняття українського прапору, це вилити жовто-блакитну фарбу на окупаційну адміністрацію, як це зробив Богдан Зіза, це Саша Тарапон, який розповсюджував антивоєнні листівки, це Андрій Білозеров, який поставив пісню "Bayraktar" в аудиторії. Переважно, це адміністративні арешти 10-15 діб, або великі достатньо штрафи. Сукупна сума штрафів вже понад 15 мільйонів рублів для всіх цих осіб", — розповіла Ташева.

Крім того, за її даними, 191 людина позбавлена волі з політичних мотивів, 123 з них — кримські татари. Їм інкримінують "тероризм", "екстремізм" та "диверсії".

"Одна з найвідоміших справ і ми постійно про неї комунікуємо, це справа Нарімана Джелялова. Він 23 серпня 2021 року був в цьому офісі і відкривав спільно з президентом України Володимиром Зеленським Офіс Кримської платформи там надворі. Після того він повернувся й через тиждень був затриманий й звинувачений в диверсії, буцімто він готував диверсію поки тут був на саміті", — зазначила постійна представниця президента.

Підписуйтеся на новини Суспільне Крим у Telegram, Viber та у Facebook

На початок